piątek, 24 czerwca 2011

PARYŻ Dlaczego czuję strach?

Zapis z próby zimno falowej grupy Paryż, z 1984 roku. Dwa numery "video" pt. "Koszmar" i "Dlaczego". Jakość pozostawia wiele do życzenia, lecz nagranie w postaci pierwotnej pochodzi z monofonicznego, przenośnego magnetofonu kasetowego. Grupa była chyba z Poznania....poniedziałek, 20 czerwca 2011

DEADLOCK/KRYZYS & PKS Wywiady z Pasażera

Na specjalne życzenie dwa archiwalne wywiady ze starych numerów Pasażera czyli Deadlock/Kryzys i PKS. Dzięki Don*Pedro za skany.


DEADLOCK/KRYZYS (kliknij by coś odczytać)

***

***

PKS (kliknij by coś odczytać)

***
*FORT BS Za zamordowane dzieci, za spalone wiejskie chaty....

Trochę numerów koncertowych Fortu BS z Jarocina 85. Nagrania swego czasu podesłał Zwanzig za co podziękowania. Jakość jest archiwalna. Oprócz tego do "obejrzenia" dwa utwory z Jarocina 84. Film jest jaki jest....*****

FORT BS - Jarocin 85
mediafireniedziela, 12 czerwca 2011

PŁONĄCA ŻYRAFA Żegnaj motylu

Płonąca Żyrafa to stara kapela z Warszawy o której w sumie niewiele wiem. Muzyka nieco tajemnicza i ciekawa, taki zimny klimat. Do posłuchania fragment koncertu w zakładzie poprawczym dla dziewczyn w Falenicy z 83 roku. Znalezione na youtube.

sobota, 11 czerwca 2011

ETA Punk z Dębicy

Tekst pochodzi z 8 numeru zina AMOK - październik ‘91r.

Zespół powstał jesienią ‘85 roku. Założycielami grupy była piątka młodych ludzi wywodząca się z rock’n’rollowej subkultury. Od samego początku zespół związał się z muzyką punkową. Pierwszą a zarazem ostatnią , jak się później okazało bazą bandu, był DKiN “Mors”. W tymże to DK-u powstała większa część programu z którym zespół podróżował po scenach płd. Polski. Do najbardziej udanych koncertów Ety można zaliczyć występ w Morągu (15/9/1986) podczas monarowskiej imprezy zorganizowanej przez KOALANG, gdzie zespół rozbawił liczną punkowo-skinowską publikę.

Rok ‘87 to pożegnalny koncert w “Morsie” oraz odejście dwóch członków do MON co było przyczyną zawieszenia działalności grupy.

Skład:
Janusz “GNA” Gierlicki - voc.,
Bogdan “Albin” Szlachta -voc.,git.,
Janusz”George”Bialic - bg.,
Andrzej”Dyzion”Chodor-git.,
Radosław”Gapcio”Gawlik-dr.
Po 2,5 letniej przerwie, zmianie granej muzyki oraz składu zespół wznowił swą działalność.

W ‘90 roku zespół rozleciał się ostatecznie, członkowie grupy zaczęli układać życie rodzinne, natomiast GNA kombinuje coś z kapelą o nazwie VOILA CARMEN.


Teksty

Po co iść na wojnę
Po co iść na wojnę / po co iść do wojska / po co mam zabijać / po co słuchać rozkaz / ciągle są ćwiczenia / ciągle się strzelają / ciągle uczą ludzi / jak zabijać mają / w wojsku uczą nienawiści / w wojsku uczą jak zabijać mają / Gdy manifestacje / wyjdą na ulice / wojsko z karabinów / strzela w potylicę / ludzie chcą pokoju / ludzie chcą miłości / w wojsku nie zważają / na ludzkie słabości / w wojsku uczą nienawiści / w wojsku uczą jak zabijać mają.


Dla ciebie
Pierwsze co stworzyłem / to siebie / z tysiącem wad i strachów / następnie ujrzałem ciebie / piękną, piękniejszą niż inne / uczciwą / Późniejsze zmiany / oddawanie się ponurym myślom / chwile zapomnienia / gdy jesteśmy razem / zamknięci w objęciach. / Teraz widzę drogę / biegnę po niej / nie pozbyłem się strachu / poczekaj proszę / …ostatecznie zobaczę… / los pokaże / tak bardzo cię kocham. /
ostateczne ciemności / pójdziemy ku słońcu / wzniesienie ponad / chwile zapomnienia / gdy jesteśmy razem / zapomnienie lasów.

Zdjęcia: Czerwonka.
Nagrania? Brak....


czwartek, 2 czerwca 2011

GRETA Ojczyzna

GRETA była kapelą z Dębicy i powstała na bazie grupy ETA. O ile ETA grała punk, to GRETA już bardziej klimaty zimne wpadające w rock gotycki. Po posłuchania 4 numery opisane jako 89-93 ale to chyba jedna sesja. Chyba też tych nagrań było więcej....

****

GRETA - Live 89-93
mediafire