poniedziałek, 24 września 2012

NIGDY NIE TRZEŹWIEĆ Minęły już sny o rewolucji...

NIGDY NIE TRZEŹWIEĆ było kapelą z Opola, która powstała w czerwcu 1987r. Grupę tworzyli Agrest - voc, bass, texty, Baniak, zastąpiony potem przez Zbawiciela - gitara, wokal, Rosjan - perkusja. NNT grało dosyć oryginalny hc/punk w którym klimat tworzyły także ciekawe teksty. Grupa zarejestrowała dwa materiały studyjne w SSR Radio-Sygnały w Opolu, w tym drugim na perkusji zagrał Stopa z innej opolskiej kapeli RPA. Kapela zagrała sporo koncertów w całej Polsce. Na początku lat 90-tych chłopcy zmienili nazwą na Samba i Dżungla i zaczęli grać muzykę w stylu Nomeansno.


Poniżej wywiad z Agrestem (wokal & bas) który ukazał się w zinie "Dla Dobra Ogółu" nr.2


 Po posłuchania wywiad z Nigdy Nie Trzeźwieć z Radia Opole, program Studnia 12.12.1993 rok.


 Dzięki Adam za materiały.

Dodatkowo wywiad z Agrestem z zina Nihil Novi

 

*****


wtorek, 18 września 2012

STAN OSKARŻENIA Wczoraj Lenin, dzisiaj kler

Wrocławski Stan Oskarżenia powstał w drugiej połowie lat 80-tych na gruzach takich kapel jak: Propaganda Buczącej Rury, Dezynsekcja i 48 Godzin. W początkowym okresie kapela grała w składzie Pajdo - wokal, Lokówa - gitara, Bolek - bas i Koza - bębny. Dopiero po którymś Jarocinie Lokówa został wokalistą a Pajdo najpierw krótko gra na basie a potem już do końca na gitarze.

W 1991 roku zespół nagrał demówkę "Ciąg dalszy nastąpił" a rok później już bardziej profesjonalną "1992". Obie niestety to były straszna bieda... W tym samym czasie zespół nagrał w Krakowie dwie taśmy pod tym samym tytułem "Budują dla was klatkę z pieśni o wolności". Stan Oskarżenia grał wtedy w składzie Lokówa, Pajdo, Koza i Mirek Skirpan.

Na przełomie 1992/1993 zespół zyskuje nową sekcję rytmiczną w osobach Małego - bas i Łysego - dr, którzy wcześniej grali w Działon Punk. Grupa realizuje kolejne studyjne wydawnictwa "Pięść wiary" (1993) i "Intensyfikacja" (1995). W latach 1995-2001 grupa praktycznie istnieje w zawieszeniu. Reaktywuje się w 2002 i nagrywa płytę we wrocławskim studio Clash "I co". Oprócz Lokówy i Pajdo w nagraniach udział wzięli Przemek - bas i Paweł - dr.


Dzięki Tecumseh za zgranie taśm. Strona grupy gdzie również można posłuchać wydawnictwa kapeli Stan Oskarżenia.

*****

Stan Oskarżenia

piątek, 7 września 2012

1984 Tu nie będzie rewolucji

Nagrania rzeszowskiego 1984 wydane na kasecie przez New Wave Sound Tapes. We wkładce jest parę pomyłek jak pochodzenie koncertów czy skład grupy. Faktycznie są tutaj występy 1984 z Jarocina 85 i 86, a także jako bonus numer z III Grand Festivalu Róbrege. Śpiewał oczywiście Roman "Smutny" Rzucidło.


*****