sobota, 20 lutego 2010

MECHANICZNA POMARAŃCZA Przyszłość naszą jest

Zespół powstał w czerwcu 1985 roku we Wrocławiu. Skład: Świerk -bas, Odyniec -dr, Wojtek -git, Skuter -voc, ex Zwłoki. Zadebiutowali w Jarocinie 85. Z małymi przerwami istnieli do 1989 roku. Przedstawili post punkową mieszankę wchodząc w klimaty jazzu. Nigdy nie udało im się nagrać profesjonalnego materiału. Skuter w 95 roku nagrał 3 utwory w nowych wersjach na składankę "Punk orkiestry stanu wojennego"(1995).Nagrania od Zwanziga, z tego co kojarzę to bodajże z Jarocina (który rok?), puszczone w radio ale tylko dwa i pół numeru.

5 komentarzy:

 1. jak miło powspominać...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Arturro,
  Zajebiście że zamieściłeś Mechaniczną Pomarańczę. Dla mnie to jedna z bardziej niedocenianych kapel. Muzyka bardzo nowatorska i zajebiste teksty Skutera. "Masz rewolwer kastet nóż, maski gazowe czołgi kutry torpedowe" to było coś. Wcześniej były Zwłoki, Sedes no i przede wszystkim Excess z Benem na wokalu. Wrocław w latach 80'tych wydał wiele
  dobrych kapel, szkoda że w Polsce niezauważonych(za wyjątkiem Sedesu).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ekstra materiał! Serdeczne dzięki za wstawke. Eh, kiedyś to dopiero ludzie grają dobrą muze

  OdpowiedzUsuń
 4. W styczniu powinna już być książka o M.P. a także chyba całej działalnosci muzycznej jej lidera ,Skutera. Natomiast 21.02.2014 planowany jest koncert "Pamięci Skutera" na którym zostaną zagrane akustycznie utwory Skutera ze wszystkich jego kapel.W klubie Rocky Music Art.
  Adam

  OdpowiedzUsuń