poniedziałek, 20 sierpnia 2012

FORT BS Tutaj jest wszystko inaczej

Zespół FORT BS po "sukcesach" z lat 80-tych znika na jakiś czas by powrócić na początku następnej dekady. W roku 1992 ukazuje się pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu pt. „PUNK & ROLL”. Materiał zawiera 15 „czaderskich” utworów. Rok później wychodzi drugie wydawnictwo „TUTAJ WSZYSTKO JEST INACZEJ” które jest materiałem koncertowym. Po raz kolejny kapela gra na festiwalu w Jarocinie, pojawia się także w katowickim Spodku na festiwalu ODJAZDY 93 oraz gra za zachodnią granicą w Monachium na ROCK – FESTIVAL.


Utwory zespołu ukazują się na licznych składankach: „CZADU”, „BYŁ KIEDYŚ JAROCIN”, „TOP PUNKS” i  „ODLOT”. Trzeci materiał „HOOLIGANS from FORT BS” ukazuje się w roku 1994  w którym to też po raz kolejny zespół zagościł na FMR JAROCIN94. Zespół zostaje zaliczony przez ówczesną radykalną scenę do nurtu panko-polo.


Po długiej przerwie spowodowanej m.in. wyjazdem Cichego do Anglii zespół powrócił w roku 2006 zaproszony do udziału w nowej edycji jarocińskiego festiwalu gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Okazuje się że muzyce w przeciwieństwie do członków zespołu nie przybywa lat. Wkrótce FORT BS zaczyna grać regularne koncerty odwiedzając kolejne miasta Polski. Cichy na stałe opuszcza Wyspy, wracając do kraju w 2008 roku.

Dzięki Tecumseh za nagrania.

*****