piątek, 9 lipca 2010

BRAK / ŚMIERĆ KLINICZNA Live Opole 83, MOSKWA Próba 85

Dla odmiany coś z video. Telewizyjny fragment występu Braku i Śmierci Klinicznej z Opola 83 "Muzyka w serca wstąpi nam". Był to ostatni koncert Braku, w okrojonym składzie bez gitary, po którym zespół rozpadł się a Ziemek Kosmowski założył Rendez Vous. Obie kapele po dwa numery bo tyle chyba tego jest.
"Zapis energetyczny" - film Robakowskiego z roku 1985 "Kapela Moskwa i moje oko", który, jak powiada krytyk, jest: rejestracją próby/koncertu, a jednocześnie realizacją artystycznej strategii Robakowskiego sztuki jako pola transmisji energetycznych, w której skupiał się na celebracji jakości słabo obecnych w polu sztuki, takich jak intensywność i witalność (?) W wynajętym wnętrzu łódzkiego kina Cytryna grupa Moskwa gra specjalnie "do kamery" Robakowskiego, który również znajduje się na scenie i jest jedynym świadkiem i adresatem tego zdarzenia.
"Były to lata 80., wtedy muzyka odgrywała szalenie ważną rolę - mówił Robakowski w roku 1992 - Kiedy wszystko było unicestwione, jedyną szansą była witalność. Ta witalność przejawiła się w nowej ekspresji, a szczególnie w muzyce".

*****


Śmierć Kliniczna - Live 1983
mediafire11 komentarzy:

 1. quasimodo81
  Koszerny ten przyklej pl By pobrać plik większy niż 200 mb trzeba wykupywać abonament...

  OdpowiedzUsuń
 2. dokładnie, przeklej.pl zmienił zasady. można przerzucić na inny serwer?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nadciąga Antychryst - żyjemy w czasach ostatecznych, a te serwery typu rapidshare i przeklejpl to jedno z jego narzędezi by ludzi zachipować i zrobić z nich bezmyślne bydło, kaszankę i salceson. Kto jak kto ale punki powinny mieć tego świadomość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kawałki BRAKU jak dla mnie spoko ale image Ziemka powala z nóg.

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialna muzyka - i geniusz tekstowy Ziemka
  10/10 :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Za Śmiercią Kliniczną raczej nigdy nie przepadałem ale te numery po prostu mnie zwaliły.Extra! muszę się tej kapeli przysłuchać od nowa.ArekL

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie jest haslo do Moskwy? Bez hasla nie chce odtwarzac po sciagnieciu!

  OdpowiedzUsuń
 8. "Najlepsze kasztany rosną na placu Pigalle".Wpisz powinno pójść.

  OdpowiedzUsuń
 9. Posiadam album winylowy Moskwy jeśli chcecie mogę zegrać ...

  OdpowiedzUsuń