czwartek, 2 grudnia 2010

MAMUSIU RATUJ Jadą ludzie do fabryki produkować zapalniki

Mamusiu Ratuj to zespół łączący punk rock ze sporą dawką folkloru. Kapela zaistniała w 1989 roku niedaleko Dębicy w składzie: Maniek -voc, Krzoku -voc, Peter -git, Mietek -bas, Feja -dr. zastąpiony szybko przez Mata. Nagrali w tym składzie dwie demówki (wcześniej było jeszcze jedno demo) i zagrali 6 koncertów. Po roku ekipa rozjechała się do wojska a po wszystkim znowu zeszła (w innym składzie) nigdy już nie odzyskując dawnej chwały.

Nowe MAMUSIU RATUJ w składzie Krzoku/Boju/Grzesiek/Pieter/Groszek (a za chwilę znowu Mat) grało w ograniczonym wymiarze dawne piosenki, robiąc przy tym zupełnie nowe rzeczy. Ogólna tendencja zaczęła iść w stronę klimatów grunge. Około 1994 roku kapela zmieniła nazwę na Uralla Zim oraz muzykę na bardziej łagodniejszą. Demo z roku 94 (mediafire) od Pyrdasia - thanks.

Zgranie taśmy - Krystian, na kawałki podzielił Panek, dzięki.

*****

MAMUSIU RATUJ - Ballada o... (1990)
mediafire8 komentarzy:

 1. Jeszcze dodaj, że taśmę na kawałki dzielił Panek, siedząc 2 godziny w programie WavePad. Dostałem od Krystiana po prostu dwa pliki mp3 - jeden strona A, drugi strona B - i podzieliłem na pojedyncze kawałki. Potem otagowałem według tracklisty z okładki kasety i nawet dodałem okładkę żeby ładnie na iPodzie wyglądało.

  -Panek

  OdpowiedzUsuń
 2. no widzisz, zapomniał o tym napisać, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. No wrzciłeś to Arturo dzięki za to drugie demo
  Pozdrawiam Krystian (Rysiek)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest szansa na wersję flac?

  OdpowiedzUsuń
 5. hehe no pewnie, tylko to będzie dużo zajmować ;/
  pozdro. Krystian (Rysiek)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przychylam się do prośby ,skoro już tyle czasu poświęciliście na zgranie z kasety i obrobienie materiału to warto by było zapodać to w formacie bezstratnym.Z góry dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 7. no pewnie że zapodam tylko muszę zgrać z kasety jeszcze raz i wrzucic, ale napewno to zrobie pozdro. Krystian (Rysiek)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czas podziękować dziś wypaliłem sobie na płytce i odsłuchałem .Dzięki stokrotne Bro.Co audio to audio.

  OdpowiedzUsuń