środa, 5 stycznia 2011

ARMIA LALEK Życie jest piękne

Armia Lalek powstała w 1984 roku. Założycielami byli Wojtek Wojda i Marek Knap. Nagrania pochodzą z roku 1984 i są jedynymi, jakie się zachowały. Zarejestrowano je w składzie: Wojtek Wojda-śpiew, Zachariasz Bugaj-gitara, Mariusz Piasecki-bass, Zbyszek Bartuś-klawisze, teksty, Marek Knap-perkusja.

Armia Lalek to praszczury grupy Farben Lehre, jednak tutaj muzyka jest bardziej mroczna, zimna i tajemnicza a co za tym idzie - ciekawsza.*****

Armia Lalek - Armia Lalek 1984
mediafire

4 komentarze:

 1. Też jestem tego zdania ,że muzyka prtoplastów grupy Farben Lehre bardzo ciekawa . Po wpisie ,iż są to jedyne nagrania jakie się zachowały wnioskuję że to od Fakira bo w komentarzach pod postem o F.L. wspominał o posiadaniu kasety z muzyką Armi Lalek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziękowania dla Don*Pedro za udostępnienie kasety

  OdpowiedzUsuń
 3. Nagrania Armii Lalek były wydane jako split z jakimiś bardzo wczesnymi nagraniami Farben Lehre ok.1989 przez niejakiego Pinia (później "manager" zespołu Fate itp.) w jego Naleśnik Tapes OK. Nakład był pewnie bardzo znikomy. Mam tą kasetę i z niej pewnie pochodzą także te nagrane, które wypuściło potem Red Culture - tradycyjnie z podrasowaną i nieco zmienioną na kompie okładką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mariusz, pamietam 1985 [*]

  OdpowiedzUsuń