środa, 23 marca 2011

RAIN NAMELESS Jestem Ikarem, samotnym Ikarem....

Zespół powstał w Wałbrzychu w roku 1986 pod nazwą „Nocny Wypad”. Od początku istnienia grupy działali w niej jej założyciele Artur Włodek i Jacobs Zinner (Gówno, Dżojno). Podczas prób jako instrumentów używano przedmioty codziennego użytku oraz narzędzia i produkty przemysłowe (walizki, silniki elektryczne, baniaki na benzynę, różnego rodzaju blachy przemysłowe,). Gitary były wzmacniane starymi radiami lampowymi marki „Stern” i „Juvel”. Pod nazwą „Nocny Wypad” zespół dał tylko jeden koncert. Następuje zmiana nazwy grupy na „Koklusz”, potem na „Dzieci Specjalnej Troski” i w końcu na Rain Nameless a także przemianie ulega brzmienie grupy. Utwory stają się bardziej przestrzenne, dzięki wprowadzeniu efektu pogłosowego do gitary, klimat utworów staje się bardziej ulotny i tajemniczy. Wiele z nowych utworów nabiera typowo leśnego charakteru. Pierwszy koncert, jaki zespół zagrał pod nową nazwą miał miejsce w 1989 na cyklicznej imprezie organizowanej wówczas w Wałbrzychu pod nazwą „Rok pod Chełmcem” obok stałego składu wystąpił jako wokalista Markus.

Duża ilość sprzętu nagłaśniającego wraz z mikserem umożliwia zespołowi w 1989 nagranie pierwszej kasety demo. Jako zakończenie oficjalnej działalności grupy pod nazwą Rain Nameless można uznać kameralny koncert w miejscu prób w Szczawnie Zdroju. Zawieszenie działalności wiązało się bardziej z brakiem miejsca na odbywanie próby, niż z chęcią rozwiązania zespołu. Na szczęście na początku 1990 roku pojawia się możliwość kontynuowania prób a brzmienie zespołu zostaje wzbogacone o instrumenty klawiszowe co jest zapowiedzią rychłej zmiany nazwy na Yspaddaden Penkawr. Następnie próby przenoszą się na krótki okres czasu do Miejskiego Domu Kultury a w wyniku głosowania zostaje ostatecznie przyjęta nazwa Yspaddaden Penkawr.

Pełna historia grupy wraz z ciekawostkami na Fakirowym blogu Enigmatic Strikes Again i dzięki dla Don*Pedro za kasetę, a niej utwory z demo i koncert ze Szczawna Zdroju.

*****

RAIN NAMELESS - Demo / Live '89
mediafireBrak komentarzy:

Prześlij komentarz