sobota, 11 czerwca 2011

ETA Punk z Dębicy

Tekst pochodzi z 8 numeru zina AMOK - październik ‘91r.

Zespół powstał jesienią ‘85 roku. Założycielami grupy była piątka młodych ludzi wywodząca się z rock’n’rollowej subkultury. Od samego początku zespół związał się z muzyką punkową. Pierwszą a zarazem ostatnią , jak się później okazało bazą bandu, był DKiN “Mors”. W tymże to DK-u powstała większa część programu z którym zespół podróżował po scenach płd. Polski. Do najbardziej udanych koncertów Ety można zaliczyć występ w Morągu (15/9/1986) podczas monarowskiej imprezy zorganizowanej przez KOALANG, gdzie zespół rozbawił liczną punkowo-skinowską publikę.

Rok ‘87 to pożegnalny koncert w “Morsie” oraz odejście dwóch członków do MON co było przyczyną zawieszenia działalności grupy.

Skład:
Janusz “GNA” Gierlicki - voc.,
Bogdan “Albin” Szlachta -voc.,git.,
Janusz”George”Bialic - bg.,
Andrzej”Dyzion”Chodor-git.,
Radosław”Gapcio”Gawlik-dr.
Po 2,5 letniej przerwie, zmianie granej muzyki oraz składu zespół wznowił swą działalność.

W ‘90 roku zespół rozleciał się ostatecznie, członkowie grupy zaczęli układać życie rodzinne, natomiast GNA kombinuje coś z kapelą o nazwie VOILA CARMEN.


Teksty

Po co iść na wojnę
Po co iść na wojnę / po co iść do wojska / po co mam zabijać / po co słuchać rozkaz / ciągle są ćwiczenia / ciągle się strzelają / ciągle uczą ludzi / jak zabijać mają / w wojsku uczą nienawiści / w wojsku uczą jak zabijać mają / Gdy manifestacje / wyjdą na ulice / wojsko z karabinów / strzela w potylicę / ludzie chcą pokoju / ludzie chcą miłości / w wojsku nie zważają / na ludzkie słabości / w wojsku uczą nienawiści / w wojsku uczą jak zabijać mają.


Dla ciebie
Pierwsze co stworzyłem / to siebie / z tysiącem wad i strachów / następnie ujrzałem ciebie / piękną, piękniejszą niż inne / uczciwą / Późniejsze zmiany / oddawanie się ponurym myślom / chwile zapomnienia / gdy jesteśmy razem / zamknięci w objęciach. / Teraz widzę drogę / biegnę po niej / nie pozbyłem się strachu / poczekaj proszę / …ostatecznie zobaczę… / los pokaże / tak bardzo cię kocham. /
ostateczne ciemności / pójdziemy ku słońcu / wzniesienie ponad / chwile zapomnienia / gdy jesteśmy razem / zapomnienie lasów.

Zdjęcia: Czerwonka.
Nagrania? Brak....


2 komentarze:

  1. PP - byłem wtedy w Morągu na ich koncercie grała tam również Sex Bomba

    OdpowiedzUsuń
  2. old załoga z Bochni prosi o kontakt

    OdpowiedzUsuń