niedziela, 31 lipca 2011

THE TRUPERS Mysie mundury

Zespół powstał we wrześniu 1985 roku. Działał przy Wojewódzkim Domu Kultury w Tarnobrzegu. Skład zespołu: SZCZOTA - voc, FOKO - drums, BABULA - bas, STANLEY - git., TERMOS - sax, MIKUS - Korg. Zakwalifikowali się do występu w trakcie Jarocina 87 ale czy grali? Po rozpadzie, lider tej kapeli Stanley założył Cię Antine. Kapela była reprezentantem tzw. zimnej fali.

14 komentarzy:

 1. Wszystkiego człowiek nie jest w stanie spamiętać po tylu latach ,ale z rospiski jaka wisiała w Jarocinie w dniu 07.08.1987roku miały wystąpić następujące zespoły:Auto-Blues,Yaga,Trupers,Farben Lehre,Cela nr3,Atest,Dodna,Wielkanoc,Zolo-Du,Sex Bomba,Kryzys B.B.,There Man There,Spider,Wilczy Pająk,Stan Zvezda,Tehas,Sagitariusz.Wiadomo jednak ,że nie zawsze tak było a wręcz prawie zawsze coś tam poprzesuwali albo kapela nie wystąpiła z różnych przyczyn.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trupersi o ile mi wiadomo grali w Jarocinie w 87. Kupel pewnie znalazłby gdzieś jeszcze zdjęcia. Mały błąd w notce : powinno być Cię Antine a nie jakieś cieantine.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cię Antinę-to była zaje..sta kapela;mam nawet gdzieś ich demówkę-niezła ekipa,niezła faza...

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Temat Cię Antine sporo wiadomości było na tej stronie: http://www.tarnobrzeg.info/index.php?module=Forum&func=viewtopic&topic=531&start=60#top Niestety linki do nagrań są już skasowane...

  OdpowiedzUsuń
 5. jakby sie dało to Cię Antine zgrać....

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo dobrego słyszałem o Cię Antine, ale niestety nie dane mi było posłuchać nagrań tej kapeli...

  OdpowiedzUsuń
 7. 1 kawałek-demo http://chomikuj.pl/nihilizm1973 nie wiem czy kapela sobie życzy rozpowszechniania owych nagrań,gdyż wcześniejsze wrzuty z youtube'a też zniknęły...

  OdpowiedzUsuń
 8. Wielkie dzięki za namiar!
  Przesłuchałem kawałek kilka razy i muszę powiedzieć, że brzmienie jest dość nietypowe i oryginalne, a zarazem interesujące. Przyznaję, że spodobał mi się ten utwór.

  OdpowiedzUsuń
 9. CIĘ ANTINĘ-czarny antek http://chomikuj.pl/nihilizm1973

  OdpowiedzUsuń
 10. Powiem krótko: dobre! Dzięki bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 11. grali w jarocinie 87 na malej scenie-wczesniej grali pod nazwami closed i cyklon b

  OdpowiedzUsuń
 12. Na perkusji grał najpierw Sitek, ale wyjechał do Włoch za dobrobytem. Tak powiada Amigo (jako mój tata), który grał z nimi na próbach :D A wszystkie taśmy z nagraniami ma Stanley w Krakowie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pamiętam ich występ na małej scenie w Jarocinie 87. Największe wrażenie zrobił na mnie gitarzysta siedzący na krześle z całą nogą w gipsie. Co ciekawe, po zakończeniu występu koledzy zapomnieli go zabrać i facet został sam na pustej scenie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Bolesławie, jak zwykle jest Pan rozkoszny aż do bólu!

  OdpowiedzUsuń