wtorek, 17 stycznia 2012

RAUT NCS Reaktor Atomowego Unicestwienia Teraźniejszości Na Cześć Stalina

RAUT NCS był punkową kapelą z Żyrardowa. Nazwa początkowo wzięła się od spotkania przy piwie i oznaczała raut czyli spotkanie, imprezę bez tańców na cześć Sex Pistols a konkretnie Sida kontrowersyjnego basisty tej kapeli.

Ponieważ nazwa się spodobała ale była zbyt infantylna więc rozszerzono RAUT jako Reaktor Atomowego Unicestwienia Teraźniejszości Na Cześć Stalina. Skład zespołu to od początku: Maniek-bas, Młody-gitara, Czubek-wokal i Długi-perkusja. Ponieważ Długi miał kłopoty z dojazdami z Warszawy do Żyrardowa jego miejsce zajął Zielony i w tym składzie zespół grał prawie 3 lata.

Kapela wystąpiła m.in. w trakcie Jarocina 86 i stąd te nagrania. Po rozpadzie grupy Czubek założył w Białej Podlaskiej kapele o nazwie La Papla. Zagrali parę koncertów, m.in. z Brzytwą Ojca i Tabesem.
1 komentarz:

  1. Nie jest to koncert z Jarocina 86 przynajmniej nie z małek sceny w tym roku nie było tam takiej luty jak rok wcześniej i to z J'85 mogą pochodzić te nagrania (jeżeli w ogóle z J), Raut NCS grał wtedy bez gitarzystów "których zabrały BŁĘKINE SOKOŁY" i to pod tą błędną nazwą można np. na chom... przesłuchać koncert z Jarocina 1986 roku zespołu Raut NCS.
    Arturro pozdrawiam, super blog.

    OdpowiedzUsuń