sobota, 26 stycznia 2013

1984 Koncert w Poznaniu

1984 u Bazyla
Koncert w Poznaniu

26 stycznia 2013 w poznańskim klubie U Bazyla zagra legenda nowej fali – zespół 1984. Supportem będą dwa młode zespoły, które czerpią inspiracje z lat 80 – Cabaret Grey oraz dogs in trees. Tego wydarzenia naprawdę nie możecie przegapić.

1984 powstał w Rzeszowie w 1985 roku z inicjatywy m.in. Piotra Mizernego Liszcza – wtedy jeszcze gitarzysty. Przez ten czas Mizernemu towarzyszyło wielu muzyków, przede wszystkim z rzeszowskiej sceny muzycznej. W 1984 brały udział takie postaci jak: Krzysiek Bufet Bara, Wojtek Pancerny Trześniowski, Leszek Cielak, Janusz Birys Gajewski, Roman Smutny Rzucidło, Paweł Czester Tauter, Maciek Miernik, Darek Czarny Marszałek, Marek Kisiel, Grzesiek Wesołowski, Ziemiowit Nyzio i Andrzej Paprot. Obecnie 84 to Mizerny (gitara jak i wokal!) i Robert Tuta.
1984 w swoim dorobku ma takie kąski jak: Sztuczne oddychanie, Specjalny rodzaj kontrastu, Tu nie będzie rewolucji, Radio niebieskie oczy Heleny czy Dla kogo pracujesz?.
Chłopaki grają niezwykle mało koncertów, więc ten będzie z pewnością nie lada wydarzeniem w Poznaniu.

Przed 1984 zaprezentuje się grupa Cabaret Grey z Legnicy. Jeden z pierwszych koncertów jakie dali odbył się właśnie „U Bazyla”, stąd z przyjemnością wystąpią tam ponownie.
- Muzyczne wpływy skupiają się głównie dookoła ciemniejszej strony lat 80, ale zespół nie utożsamia się jedynie ze sceną underground tego okresu i często sięga po dzwięki inspirowane współcześniejszą muzyką (modern deathrock, post punk revieval). Niektóre kompozycje eksplodują postpunkową energią, podczas gdy inne koncentrują się na falowych brzmieniach wspartych hipnotycznym i zimnym wokalem – tak reklamują się sami muzycy.
Ciekawostką jest to, że od września tego roku w kapeli zawywa Agata Pawłowicz (Desdemona, Alienoil, IV Red Fix, Erobotica).

Projekt dogs in trees to muzyczny eksperyment zainicjowany w 2011 roku. Obecnie w formie duetu, czerpie inspirację z wielu źródeł, poddając się zróżnicowanym wpływom – od zimnej fali, przez elektronikę, ambient czy „field recording”, aż po muzykę etno. Muzyka dit odzwierciedla złożony proces poszukiwania rozproszonych dźwięków i kolorów, które łączą się na krótką chwilę, by już za moment zniknąć. Zespół wydał 2 mini-albumy, dostępne nahttp://dogsintrees.bandcamp.com/"3 komentarze:

  1. No i ciekawe jak wypadł koncert...może ktoś był z czytelników blogai podzieli sie wrażeniami ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Koncert był ZAJEBISTY!!!!!!! I obiecuję, że nie ostatni:)

    OdpowiedzUsuń