sobota, 6 grudnia 2014

PLUTON E Jak mam żyć bez nienawiści..

PLUTON E ciekawa kapela punkowa z Torunia. Niedługo potem poglądy kapeli zmieniły się dość drastycznie w prawo i grali już pod inną nazwą... Pare nagrań znalezione na youtubie, mimo wszystko myślę, że warto je tu zaprezentować. Zdaje się, że członkowie kapeli grają dziś w formacji The Fellowship of Disco ale głowy nie dam...10 komentarzy:

 1. Pluton E z Torunia, na bazie którego powstała Zadruga --> NaRa, będąca jawną zespołem narodowo pogańskim z jawnie nazistowskim przesłaniem. Czy to ten trop, czy jakaś zbieżność nazw?
  Cockney69

  OdpowiedzUsuń
 2. Zadruga / NaRa – polski zespół muzyczny. Powstał w 1989 r. w Toruniu pod nazwą Zadruga, jako kontynuacja wcześniejszej punkowej kapeli Pluton E.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Część ludzi z Pluton E faktycznie grała w Zadrudze. Nara to już był zupełnie inny projekt i uczestniczył w nim JEDEN gość z Pluton E i z Zadrugi. A poza tym pisanie o Zadrudze w kontekście jak o zespole z jawnie nazistowskim przesłaniem to może pisać tylko taki cymbał, który nigdy nie słyszał żadnego kawałka

   Usuń
 3. Pluton Egzekucyjny ten punkowy zaje..ste demo nagrał, a i ten materiał niczego sobie!,tak, że dzięki za wrzutę! A że później coś tam? ktoś tam? Wielu tu można by było przytoczyć"wielkich anty-systemowców -anarcho punków i H..wie jakich jeszcze jakich anty?!, którzy dziś są większymi ..u..j..mi niż...ale szkoda młodzieży czytającej zepsuć wizerunek niektórych ongiś"punkowych-guru-idoli?"/niepotrzebne skreślić/.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niektórzy skręcili w prawo niektórzy nie.Ci co skręcili(Zadruga z Dzikim z Plutonu na vocalu)przygotowują materiał na płytę,po nagraniu ma być jeden koncert i kończą działalność.A Ci co nie skręcili (The Fellowship of Disco z Pulim na gitarze i vocalu) grają jutro koncert w toruńskim Bananie.Szkoda starego Plutonu ,ale każdy wybiera swoją drogę w którą skręca.

  OdpowiedzUsuń
 5. PLUTON EGZEKUCYJNY nagrał zaje..tą demówkę, podobnie siarczyście dawała TREPANACJA CZASZKI,mogliby się i jedni i drudzy zmobilizować i nagrać stare materiały.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zadruga "zespołem narodowo pogańskim z jawnie nazistowskim przesłaniem"? Ciekawe spostrzeżenie powielające tylko schematyczne postrzeganie rodzimych zespołów odwołujących się do narodowych tradycji i wrzucanych automatycznie do worka z napisem "naziści"... Abstrahując od tego powyższa wrzuta to miód-malina dla uszu! Gdyby tak ktoś to wydał na jakimkolwiek nośniku...

  OdpowiedzUsuń
 7. taaa naziści, faszyści , a może nawet hitlerowcy... :>

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak naprawdę o tym kto jest albo nie jest faszysta uzurpuje sobie środowisko Nigdy Więcej z tym połamentą Marcinem Kornakiem. Kiedyś znałem go osobiście. Bylem u niego na Fordonie na Bartłomieja, jak jeszcze był przytwierdzony do łóżka. Wtedy w latach osiemdziesiątych wydawał się w porządku. Potem mu sodówa uderzyła do głowy. Zadał się z kuroniadą i tym całym gówniano-wyborczym syfem. Kalectwo, kalectwem - bardzo mu tego współczułem ale jego gnojenie ludzie przechodziło wszelkie granice. Pamiętam jego bezpardonowe ataki na Qbe z zina Żaden za jakieś pierdoły. Qba był współpracownikiem NW... Zresztą....

  OdpowiedzUsuń
 9. Kornak już w Krainie Wiecznych Łowów... też typa znałem i nawet dał sie nabrac na namiary kontaktowe na pierwszej kasecie którą wydałem ;) Straciłem kontakt po jego krucjacie z NW... A Qba też współpracował z tymi krzyżowcami? Nie wiedziałem ale wspominam go jako niezwykle oryginalnego gościa, uczulonego na "alternatywną" sztukę...

  OdpowiedzUsuń