wtorek, 18 kwietnia 2017

DARKNESS ( DUSTY BOOTS) - kapela z Płocka początku lat 90-tych

Darkness (Dusty Boots) to płocki zespół początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Pewnie poza miastem i okolicami nieznany. Chyba jedyna wzmianka o jego istnieniu znajduje się na stronie Encyklopedii Polskiego Undergroundu i biografii innego płockiego zespołu Strajk (z którym później nieszczęśliwie dla Darkness splotły się losy) "[...] Następnie zagrali na dużym koncercie w Domu Technika u boku: Farben Lehre (laureat Jarocin 1990), Rigor Mortis, Darkness. Na imprezie zjawiło się około 500, 600 osób, przy dobrym oświetleniu, nagłośnieniu, czyli jak dla młodej kapeli na profesjonalnej imprezie [...]."

Zespół nie miał szczęścia do liderów. Po pierwszej zmianie wokalisty grupa zmieniła nazwę na Dusty Boots. Kapela zakończyła działalność gdy kolejny wokalista opuścił grupę z powodu przejścia do zespołu Strajk po tym jak to wokalista Strajku w 1993 roku ' dobrowolnie rozstał się z życiem ' - jak to jest napisane na stronie opisującej historię Strajku...


Zachował się zapis wideo koncertu Darkness w Płocku z 1991 roku w Domu Technika (ośrodek prowadzony był przez Mazowieckie Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne, później przekształcone w Petrochemię Płock a teraz Orlen) oraz zapis audio koncertu Dusty Boots w Łęczycy w Domu Kultury z 1992 roku. W Domu Technika Darkness zagrało ze Strajkiem, Farben Lehre i Rigor Mortis. Oba nagrania zrealizowano istniejącymi ówczas środkami technicznymi czyli kamera formatu VHS oraz magnetofon mono Kasprzak z kasetą Stilon Gorzów. Generalnie zgrane materiały mają tylko wartość historyczną i sentymentalną.


Do posłuchania też relacja z koncertu Chubby Greg - Strajk - Farben Lehre jaki miał miejsce w 1992 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły. Materiał został wyemitowany przez nieistniejącą już regionalną rozgłośnię 'Katolickie Radio Płock' i słychać parę dźwięków występujących tam kapel.
Skład zespołów Darkness\Dusty Boots: Grzesiek (gitara basowa), Sławek (perkusja), Krzysiek (gitara), Paweł (pierwszy wokalista), Krzysiek (drugi wokalista).

Dzięki Maciek za materiały 

*****

 


 

8 komentarzy:

 1. Dzięki! Na pewno sprawdzę!

  OdpowiedzUsuń
 2. https://youtu.be/oSOAwirEl2A

  OdpowiedzUsuń
 3. Thank you a lot!Cool tracks!If someone want to download some samples like in these tracks , i share with u www.lucidsamples.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętajmy o Brylewskim R.I.P

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba każdy o nim pamięta z Polski. Był jednym z najlepszych polskich artystów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś to były koncerty i imprezy po koncertach ;)

  OdpowiedzUsuń