środa, 22 kwietnia 2009

OUT OF CONTROL Poza Kontrolą 86

Out Of Control był to jednorazowy projekt utworzony specjalnie na przegląd Poza Kontrolą w 86 roku. Jego skład tworzyli Wojciech Konikiewicz - keyb, trzech członków grupy Republika czyli Paweł Kuczyński - bas, Zbyszek Krzywański - g, Sławek Ciesielski - dr, zaś funkcję wokalisty pełnił basista grupy The Stranglers JJ Burnel.
Zespół wykonał właśnie 4 utwory z repertuaru Stranglersów: Peaches, No More Heroes, Hanging Around i London Lady jako Warsaw Lady. Grzegorz Ciechowski, który nota bene był wielkim fanem The Stranglers siedział wtedy na widowni i obserwował poczynania swoich byłych kolegów z zespołu. Plotka głosi, że Burnel początkowo nie był przekonany do tego projektu ale gdy usłyszał chłopaków na próbie od razu zmienił zdanie. Stranglersi pare dni wcześniej wystąpili bodajże na jakimś Jarmarku Dwójki.

Powyższa fotka oczywiście autorstwa Mirka Makowskiego. Do posłuchania prawie cały występ grupy, prawie bo ostatni numer miał mały wypadek i jest jak jest.


****

Out Of Control - Poza Kontrolą 86
download albo download8 komentarzy:

 1. Stranglersi wtedy wystapili na "pożegnaniu lata z Jarmarkiem" (a moze "powitaniu"?) na dodatek z playbacku. Jedynimi wspomnieniami jakie mam po ich nibykoncercie jest widok Burnella czyszczacego basówkę skarpetką w połowie kawalka i wywiad jakiego udzielili J Rzewuskiemu - najlepszemu dziennikarzowi muzycznemu lat 80/90
  pozdr peiter

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rany, mam to też nagrane ale tak zaszumione, że nic nie słychać. Ależ się cieszę. :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Gospodarzu - usuń moj post nr2 i 3, za dużo piwa wczoraj było, pardon
  p.

  OdpowiedzUsuń
 6. a z innej beczki:

  co z tym obiecanym NO SMOKING z tasmy lepszej jakości?

  hiacynt

  OdpowiedzUsuń
 7. no smoking obiecał r_sky który ma chwilowe problemy ze sprzętem ale na pewno coś podrzuci

  OdpowiedzUsuń
 8. O rety!!!! Było coś takiego jak "Niedziela z Jarmarkiem" (Szewczyk, Pijanowski,Zientarski). Ja byłem na koncercie w Łodzi. Fakt, też tam grali z playbacku. Szukałem tego Out of Control, dzięki bardzo!!!

  OdpowiedzUsuń