niedziela, 21 listopada 2010

GWMŁ Studio Radia Wolny Łańcut

"Jeden z pierwszych projektów muzycznych legendy polskiego podziemia, Mariusza B. - szefa pierwszego niezależnego wydawnictwa fonograficznego w Polsce. Zanim pojawiły się tak istotnie "podmioty wykonawcze" jak Hiena czy Kapela Boruty, kolega Mariusz B. penetrował przestrzenie zdecydowanie bardziej punkowe. Kaseta GWMŁ zawiera wszystko, co ten Łańcucki zespół po sobie zostawił, czyli pUNk, pónck, poonk.... oraz pierwszy w historii polskiego undergroundu (genialny) utwór dubowy!..."

To opis z katalogu Red Culture, które tą kasetę spiratowało jak i wiele innych. Oryginalnym wydawcą był AML (Anti Musik der Landsh) w 1986 roku - powyżej okładka z tego wydania. Kilka lat temu materiał ten (z lekkimi modyfikacjami) został także wydany (przez AML) na CD-R (możliwe wznowienie?) - dzięki Mariusz za wszystkie sprostowania i informacje. Można jeszcze dodać, że ta kapela z Łańcuta nigdy nie zagrała żadnego koncertu, była projektem czysto "studyjnym", w swojej twórczości zmasakrowali też przeboje zarówno Kryzysu jak i Kombi.

*****

GWMŁ - Gwmł Studio Radia Wolny Łańcut 80-81
mediafire17 komentarzy:

 1. To nagranie nazywało się chyba dokładnie "GWMŁ - Studio Radia Wolny Łańcut" Sama kapela nie nazywała się przypadkiem "Głos Wolnego Miasta Łańcut" ?

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurde, dzięki za tą kasetę.A ma ktoś może cover Ustrzyk w wykonaniu GWMŁ? Kiedyś sam Mariusz Błachowicz wrzucił to na portal nasze-ksu, no ale niestety usunął.

  OdpowiedzUsuń
 3. o kurde niezłe !
  Ile ludzi to robiło i przede wszystkim jak :D

  OdpowiedzUsuń
 4. http://stranger33333.wrzuta.pl/audio/4O1VYPyMcps/gwml_-_17_piosenka_goralska

  Link do Piosenki Góralskiej (m.m.g) w lepszej jakości niż na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 5. A propos, "Kapelę Boruty" też można byłoby zapodać :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat tego wydawnictwa RED CULTURE ? Szczególnie interesuje mnie kto się za tym krył.

  A ma ktoś Kapelę Boruty ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam jedno nagranie Kapeli Boruty - ale to parodia była taka, znaczy na jakiś wiejskich skrzypeczkach grali a wokalista śpiewał coś "Jam z Łańcuta jest Boruta, oj dana dana". :D

  OdpowiedzUsuń
 8. To dawaj tu tego Borutę ! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mogę to zgrać jutro ale uprzedzam, nie spodziewajcie się rewelacji :D

  OdpowiedzUsuń
 10. To co z tym Borutą ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie... Będzie? Bo smaku narobiłeś :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Sorry, choroba mnie rozłożyła, postaram się jutro, znalazłem już tę kasetę i tylko czeka na podłączenie do kompa.

  OdpowiedzUsuń
 13. aha na kasecie mam napisane przy tej piosence: Kapela Boruty/Łańcut - "Utwór Programowy", demo 90

  OdpowiedzUsuń
 14. Proszę bardzo. Utwór Programowy zespołu Kapela Boruty. Zgrany z dość zużytej taśmy (nie odtwarzałem jej od wieków). Tak jak mówiłem, ludowe instrumenty + specyficzny wokal. Zespół wysłał swoje demo (także z tym utworem) do audycji DemoTop, prowadzonej przez Filipa Łobodzińskiego. Tam się spodobał, coś jeszcze chyba było puszczane, już w innych klimatach niż ten pierwszy kawałek ale niestety, nic nie nagrałem, nie potrafię sobie nic więcej przypomnieć. Może ktoś ma to demo w całości.

  http://www.voila.pl/481/pcbu3/?1

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzięki :) Brzmi - hehehe, zabawnie...

  OdpowiedzUsuń
 16. Jajcarny ten Boruta, hehehe. Nagrałeś to z radia ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Na pewno tak, przekopałem kasety czy mam coś jeszcze Boruty ale chyba nie. Może coś na nieopisanych ale boję się ich ruszać bo są w strasznym stanie :D

  OdpowiedzUsuń