piątek, 26 sierpnia 2011

DETONATOR Wszędzie szerzy się anarchia

Łódzki DETONATOR zadebiutował od razu zdobywając wyróżnienie na II Przeglądzie Łódzkich Grup Rockowych “Rockowisko ‘81”. Grał muzykę nowofalowa, z wyraźnymi wpływami punk-rocka. Grupę tworzyli: Andrzej Marciniak – śpiew, Marek Kalin – gitara basowa, śpiew, Paweł Gumola – gitara i Dariusz Wdowiak – perkusja, śpiew. Działali przy DDK “Lutnia” w Łodzi. Zagrali także w trakcie Jarocina 82.*****

DETONATOR - demo 1982
music12 komentarzy:

 1. Detonator występował także pod nazwą Detonator BN - czyli Będziemy Niezależni.
  Pamiętam ich nagrania puszczane w Rozgłośni Harcerskiej....
  Agnes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pomyliłęś się całkowicie, łódzki detonator powstał o jakieś 4-5 lat wczesniej i początkowo mówili na niego łódzkie TNT - miał logo wyróżniające trzy litery , mniej więcej takie: deToNaTor. Z detonatorem bn nie miał nic wspólnego. Grał tam Guma , który po rozpadzie założył MOSKWĘ.

   Usuń
  2. pomyliłęś się całkowicie, łódzki detonator powstał o jakieś 4-5 lat wczesniej i początkowo mówili na niego łódzkie TNT - miał logo wyróżniające trzy litery , mniej więcej takie: deToNaTor. Z detonatorem bn nie miał nic wspólnego. Grał tam Guma , który po rozpadzie założył MOSKWĘ.

   Usuń
 2. Niejednemu psu Burek , ale ten Burek to akurat zupełnie inny Burek.

  OdpowiedzUsuń
 3. DETONATOR BN był z Sochaczewa. I tak jak pisze Broda to był zupełnie inny zespół.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie chce się wierzyć, że ten ostrzyżony od garnka chłopczyk to późniejszy legendarny muzyk hardcore-punkowy, laureat Jarocina '84 i główny bohater filmu "My blood, your blood"... Kilka lat później, w osiemdziesiątym piątym, przyjechał do Jarocina z zamiarem poznania jak największej liczby śmiałych dziewcząt, i szło mu znakomicie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. :) moim zdaniem bardzo dobry zespół szkoda tylko że tak krótko działał :/ ale chyba jeszcze występował pod nazwą TNT Detonator. Ale faktycznie Guma wygląda tu tak skromnie ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam kasetę z kilkoma utworami. W jednym kawałku rzeczywiście śpiewają " wszędzie szerzy się anarchia , nawet w domu mym, matka bije mnie jak diabła, o, jak ja nie lubię ich". I ani przez chwilę nie ma takiego kretyńskiego zaśpiewu falsetem.

  OdpowiedzUsuń
 7. deToNaTor z lutni to moja młodość .pozdrawiam wszyskich jacek.d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętne czasy - mieli taki kawałek "Telewizja" i drugi chyba: "Wakacje" ("na wakacje tylko tam wypoczywać w RPA...")

   Usuń
  2. Jeszcze przypomniało mi się, że w deToNaTorze grał niejaki CHUJAN (chyba na basie...?) - człowiek, którego poznałem osobiście zupełnie przypadkiem po latach... Teraz chętnie by się posłuchało. A w ogóle to wówczas Detonator był obok Braku drugą undergroundową kapelą z Łodzi.

   Usuń
  3. Pamiętne czasy - mieli taki kawałek "Telewizja" i drugi chyba: "Wakacje" ("na wakacje tylko tam wypoczywać w RPA...")

   Usuń