niedziela, 14 sierpnia 2011

TEMPELHOF W jakiś kartotekach żyć będziemy wiecznie

Tempelhof powstał w 1985 r. w Białymstoku i składał się głównie z muzyków zespołu REŻIM. Koncertował głównie w Białymstoku zdobywając w latach 1985-1989 status białostockiej punkowej kapeli nr 1.

Rozpadli się w 1989r. po wydaniu split kasety demo z innym białostockim bandem VARIATEN HAUS i udziale w składaku "Sezon- Białostocka Zmiana Warty" wydana przez Studio Ultimatum - czyli sławetnego Wilka z Wasilkowa. Poza tym ich nagrania z prób krążą do dziś wśród zbieraczy punkowych archiwalii.

W latach 80-tych w Białymstoku otwierali wiele koncertów goszczących wówczas kapel punkowych. Zagrali tez m.in na "Poza Kontrolą'87". Ostro wtedy antykomunistyczni i zwalczani przez ówczesne władze.


Reaktywowani w 2009 r. z nowym repertuarem i muzyką bardziej w klimatach postpunkowych. Obecnie po nagraniu materiału na płytę.

Obecny skład:
Andrzej Bołtryk ("Dziewiona") - gitara basowa - pierwszy basista Tempelhof. Razem z Radkiem założyli zespół w 1985. Niestety pograł tylko do jesieni 1986 po czym został zgarnięty w "kamasze" za "udział w działalności antypaństwowej w zespole Tempelhof".
Radek Orłowski ("Sierp") - vocal - od samego początku w zespole. Założyciel, kontynuator itp. itd. Również po przejściach z "larwami" w latach 80-tych.
Irek Jasienowicz ("Irenka") - gitara - dołączył do kapeli mniej więcej w okresie kiedy Dziewionę zabrali w kamasze tj. 1986 r.
Adam Krot ("Sirkotlet") - perkusja - w latach 1984-1988 perkusista Variatenhaus. Przyjaciel zespołu od samego początku. Po reaktywacji w 2008 dołączył do Tempelhof po "sugestywnych" namowach Sierpa i Irenki.
Bartek Krot ("Barcio") - gitara - najmłodszy nabytek zespołu od 2009. Wniósł tyle świeżej krwi do kapeli, że cała reszta czuje się jak po transfuzji.

Jeden z nowym numerów do obejrzenia na youtubie. Strona grupy na myspace. Dzięki za materiały.


15 komentarzy:

 1. W jakichś,a nie jakiś...kartotekach. http://poradnia.pwn.pl/lista.php?kat=3&szukaj=zaimka

  OdpowiedzUsuń
 2. Pleae fix link on Demo.

  OdpowiedzUsuń
 3. "muzyka przeciwko ortografii??"ŻENUA..chyba zerowemu pojęciu o gramatyce.Szkoła podstawowa się kłania.

  OdpowiedzUsuń
 4. a już miałem poprawić ale w takim razie zostaje jak jest ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. i racja,tak jest ładniej,bardziej awangardowo:)
  jedni słuchają inni raczej czytają, a wszyscy piją ....

  OdpowiedzUsuń
 6. Pytanie mam do znawcy tematu znaczy się PP w poście o Rękach Do Góry dospodarz napisał:"Ciekawostką jest zagrany numer Reżimu z ich wokalistą Czaszką - Do przyjaciół czerwonych. Chłopaki się nie szczypali." Tu natomiast jako wokalistę wymienia się Radka Orłowskiego vel "Sierp" wynika z tego ,że to dwie różne osoby ?Pytam bo na wstępie autor postu piszę ,iż Tempelhof składał się głownie z muzyków zespołu Reżim.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pod wielkim wrażeniem ogromu pracy włożonego w tego bloga. Od dzisiaj będę tu stałym gościem :) Brawa dla autora! :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ukazała się długo oczekiwana płyta CD starej kombatanckiej załogi z
  Białegostoku TEMPELHOF "Powrót" http://www.myspace.com/tempelhof1985 .
  Link do utworu tytułowego: http://w142.wrzuta.pl/audio/62XHsNWr8o5/tempelhof_-_powrot

  Dla przypomnienia: Zespół powstał w 1985 r. i w latach 80-tych był
  najważniejszym przedstawicielem białostockiej sceny punk. Oprócz wielu
  koncertów na lokalnej scenie zagrali m.in podczas "Poza
  Kontrolą'87". Reaktywacja nastąpiła w 2009 r. Kapela zagrała
  też m.in podczas Rock na Bagnie I & II.
  Płyta w cenie 20 zł + 2 zł (poczta) do nabycia pod adresem: sirkotlet@gmail.com lub za moim pośrednictwem.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czesc chlopaki tu Mlody ,pamietacie mnie ? Gdzie jast Sierp i Rogal,Mlynek?Irku Ty tam zostales calkiem sam.Odezwijcie sie co.8 lat siedze w Hamburgu,jesli ktos mnie pamieta to niech sie odezwie.

   Usuń
 9. Kto wpadł na pomysł odskoczni pod nazwą Ultra Dynamit Catapaulto Gladiatores? Pamietam automat perkusyjny z kompa Atari lub Commodore.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ultra Dynamit był pomysłem Rogala zrealizowanym u Maurycego w domu, pod nieobecność rodziców. Pamiętam jak bawiliśmy sie programowaniem perkusji na którymś z wspomnianych wyżej kompów. Zgrać to na ścieżkę też nie było łatwo. Vocal był Rogala ale po "fińsku". Ciekawe czy ktoś ma ten materiał?

  OdpowiedzUsuń