środa, 21 marca 2012

BRAKI W UZĘBIENIU Nie bijcie mnie!

Braki w uzębieniu - punkowa kapela z Mławy. Z ich nazwą wiąże się ciekawa historia, że podkradła ją im inna kapela, która grała w pobliskiej wiosce Podkrajewo. Ta druga chyba jednak nie zaistniała jakoś bardziej na scenie punk.

11 komentarzy:

 1. To demo zespół BwU wysłał jako taśmę zgłoszeniową do Jarocka, i z suksesem bowiem zostali zakwalifikowani do występu, co też zostało odnotowane w jaorocińskim Szmolderze.
  Ostatecznie nie wystąpili - i tu moje pytanie -why? Na przesłuchaniach ich nie było. Dlaczego?
  Miesiąc (konkretnie 2 miechy) z hakiem później było Róbrege, obok Intersalslo z gwiazdami typu Dezerter była też impreza towarzysząca na Łowickiej, i tam pojawił się m.in. pewien zespół z Mławy...

  Peter S.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, no i te frażolety w kawałku ZSMP. Mistrzostwo świata...................... nawet amator może mieć przebłyski geniuszu (a nawet powinien). Coś pięknego, kocham ten stuff.

  Peter S

  OdpowiedzUsuń
 3. chodzil tez na kasetach ich dobrze nagrany koncert gdzie na poczatku wlasnie cos mowia o tym ze mieli grac w jarocinie

  OdpowiedzUsuń
 4. Może i mieli ale nie zagrali i dlatego przepadli i nikt o nich nie pamięta. Grały za to 100 razy większe gówna typu Rekrut, Okres, Formacja BW, Paranoja, Raut itp i i teraz uchodzą za legende.

  OdpowiedzUsuń
 5. juz nie pierdol ze rekrut, paranoja, raut nsc czy formacja bw to gowna bo oni przynajmniej mieli koncerty.Zreszta tobie to by chyba bardziej pasowaly kapelki rodzaju chlopcy z placu broni, sztywny pal azji, farben lehre, czy kult. Choc kto wie moze za ostro graja dla ciebie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Te kapelki grają tak cieniutko jak twoje argumenty. Fakt że posiadasz w swoich zbiorach konsoletowe wersje występów ww. zespołów nie czyni z nich artystów. Wręcz przeciwnie - to obnaża ich twórczą mizerie.

  OdpowiedzUsuń
 7. chyba nie lubisz specjalnie trzeciej ligi, wcale nie twierdze ze sie umywwaja to abaddonu rejstrcji czy moskwy. ale z tym ze to "gowno" to dalej uwazam ze przesadzasz.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja na jakimś forum punkowym czytałem, że BWU o mały włos nie wygrały Jarocina. Trochę trudno byłoby wygrać w ogóle nie grając. Może to jakiś fan zagorzały napisał.

  OdpowiedzUsuń
 9. kojarzę z zespołu Witka Grzywińskińego, ale nie wiem na czym grał.

  OdpowiedzUsuń
 10. a nie zagrali w Jarocinie bo zapili pały przed koncertem, to wiem na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 11. jako uczestnik eskapady i jeden z członków BwU,chcę sprostować,że nie zagralismy nie dlatego,że zalaliśmy pałę "anonimowy",a dlatego ,że po przesłuchaniach okazało się,że mamy zagrać na małej scenie i wtedy trzech kolegów z zespołu postanowiło wrócić do domku(bębniarz usprawiedliwiony-urodził się syn,najmłodszy z kapeli był chyba trochę pod wpływem najstarszego,też można usprawiedliwić 16lat},zalanie pały było później. Nocowaliśmy w Jarocinie w ośrodku ZSMP,były takie zespoły jak "Agonia","Karcer","Wilczy pająk","Zbombardowana laleczka",w sumie spało nas tam 200-300 osób z różnej maści zespołów,z tego to przybytku zostaliśmy wyproszeni ze skrzynką browaru,która okazała się nie być coca-colą jak to nazwał bębniarz podczas obchodu porządkowych,zapewne tajniacy,szefem festiwalu był wtedy Walter Chełstowski jak się okazało najprawdopodobniej współpracownik;( Chcę jeszcze sprostować skład,który zamieszczony jest na zdjęciu(kolega Jacek L. opisał po swojemu) : wokal-Oskar Szmidt ; perkusja-Jacek Rogoziński"Roguz" ; gitara basowa-Marek Domański"Dzidzi" ; gitara-Witek Nawrot"Nafciak" i Jacek Kwiatkowski"Jefrey"-głos. Witka Grzywińskiego nie kojarzę,a kilka osób przewinęło się przez ten skład,który wcześniej nosił zakamuflowaną nazwę KŚSZ(KOMUNISTYCZNE ŚWIĘTO SZKOŁY)przewinęli się m.in.Witek Broda,Kuba,Lechu... To by było na tyle w kwestii legend,niedopowiedzeń itp.

  OdpowiedzUsuń