niedziela, 22 lipca 2012

SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW Narodziny na nowo

Zespół z Malborka grający szeroko pojętą muzykę punk, jednak dość bardzo urozmaiconą - sami określali swój styl jako „creazy new wave punk rock”. Grupa niestety mało znana i niedoceniona, wydali zaledwie jeden studyjny materiał w Silvertonie (‘94) poprzedzony dwoma wydawnictwami garażowymi, rozprowadzanymi przez zespół własnym sumptem (sprzedawali je m.in. w Jarocinie ‘92).


Zespół powstał na początku 1988r. w Malborku, pod nazwą Urlyk von Jungingen i występował w składzie: Fred -voc., Biznesmen -git., Ostoja -bas., Jerzy Jurek -dr. Po licznych zmianach personalnych połączyli się z innym zespołem i powstał Pomnik P., pod tą nazwą zagrali m. in. w Jarocinie 89r. Po kolejnej zmianie wokalisty z Wojtka na Freda powstała Spółdzielnia Inwalidów. W 1990r. dostali wyróżnienie na festiwalu "Rock Garaż" w Tczewie i zaproszenie na koncerty w Niemczech Zachodnich, (ale wyjazd nie doszedł do skutku). W 1991r. zagrali w Jarocinie zajmując II miejsce w plebiscycie publiczności. W 1992r. zespół zasiliła wokalistka.

Dzięki Tecumseh i Grzesiek za nagrania.

*****


4 komentarze:

 1. te dwa wydawnictwa to "kopnij blazna w dupe" maj 91 i "10 lat za pozno" i jest jeszcze piate wydawnictwo "The best of schizofrenia" wydane przez fale mam te kasetki ale jakosc jest totalnie do dupy w necie sa lepiej zripowane wysle szefowi the best

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda że nigdzie nie ma informacji o zespole Pomnik P. (Przyrody). Nagrania demo które po sobie zostawili sa rewelacyjne. Dawno temu próbowałem znaleźć z nimi kontakt żeby zrobić wywiad,niestety bezskutecznie...ale wtedy nie było jeszcze neta :-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli kogoś to interesuje, to tutaj są moje ripy sprzed kilku lat tych czterech wydawnictw:
  http://www.mediafire.com/?xqvnvaiayyhqc45,krn27a2o2lcvmx0

  pozdrawiam, dobo86

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś o tej Pani tak ładnie śpiewającej klasyke disco polo w pierwszym utworze,jakieś info,foto by się przydało. A tak na marginesie bardzo lubię żeńskie wokale w punk rocku :)

  OdpowiedzUsuń