poniedziałek, 16 listopada 2009

OKRES Diabeł stworzył armię a bóg dezertera

OKRES powstał w Ostrowie Wielkopolskim dokładnie 25.06.1984 roku. Pierwszy koncert: grudzień 1984 /w towarzystwie PROWOKACJI /Ostrów Wlkp./, CHLEWu /Poznań/ i PARANOI /Jarocin/. Skład wtedy wyglądał jak następuje: Mały /bas, wokalizy/; Maciej P. /gitary/; Wojtek Q. /bębny/; Guzik /głos przewodni/. W dalszych latach [1985-86] zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas festiwali jarocińskich /na dużej scenie - a jakże inaczej/. Nastąpiły później lata beztroskich zabaw w wojsko, na czym ucierpiała kondycja bandu.

Około roku (bez)pańskiego 1989 zespół rozpoczął regularne próby, by w latach 1990-91 zagrać koncerty w odświeżonym składzie: Mały /voc./, Maciej /git.,voc./; Seba /bas, voc./ i uwaga... Zbyszek /bębny o charakterze zwarcie dwukopytnym, wnoszące niewątpliwie nową jakość w dynamikę i tempa osiągane przez Okres/. Wkrótce Seba przejmuje od szwagra Macieja gitarę by ustąpić miejsca na basie Browarowi. Na materiale pt. PATRIDIOTYZM /QQRYQ 1997/ i kilku koncertach kapelę wsparł Kuba za pomocą fletu.

(kliknij by powiększyć)

W późnych latach 90. i wczesnych dwutysięcznych ma miejsce znaczna ilość obfitujących w skandale koncertów, zwłaszcza w towarzystwie HEROINY (unia personalna;-). Z ciekawszych incydentów to trzeba wymienić XX lecie formacji Okres fetowane w roku 2004 w klubie Afera.

Dzieki za skan. Koncert 92 od Petera S.

****

Okres - Demo 85
download

Okres - Live Ostrów Wlkp. 92
pobierz

2 komentarze:

  1. W 90 lub 92 Okres ponownie grał w Jarocinie.

    OdpowiedzUsuń
  2. po naszym XXstu leciu nagralismy kolejna plytke pt: Zobacz(2005) po tym fakcie i paru koncertach zawiesilismy dzialalnosc na blizej nieznany termin.pozdrawiam Zbyszek C.(drummer)

    OdpowiedzUsuń