niedziela, 7 lutego 2010

BIAŁE WULKANY Tutaj nie ma dla nas miejsca

Białe Wulkany to zespół który w 80 roku założył Luter ze swoją dziewczyną Polą po rozpadzie pierwszego Tiltu. Nagrań po grupie nie pozostało wiele bo i grupa za długo nie pograła, a Luter wkrótce wyjechał do Amsterdamu. Ciekawe czy zapowiadane poniżej dwie kasety Białych Wulkanów kiedykolwiek wyszły? Chyba nie... David Pop to Pyza, która również grała na instrumentach klawiszowych pod koniec działalności Tiltu. Słychać ją także na bootlegowej płycie Kryzysu wydanej we Francji.


Utwory z demo 81 są znalezione w necie i dlatego mają taką nieszczególną jakość na 128 mp3.


*****

Białe Wulkany - demo 81
mediafire8 komentarzy:

 1. a ma ktos moze skany zina ''Papier białych wulkanów'' - byly kiedys w sieci, ale strona na ktorej byly juz nie istnieje chyba...pamietam z niego m.in. opowiadanie Lutra o niejakim Maxie Rozenkrafcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. no tej strony już od pewnego czasu nie ma a ja nie zdążyłem sobie pozapisywać tych materiałów na dysk oprócz jakiś strzępów

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha a ja sobię zapisałem. Jutro podrzuce. pozdrawiam,
  Bro

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie kombinowali, trochę to B-52s przypomina, ale bardziej mroczne. Szkoda, że tak niewiele po nich zostało.

  Pola wyjechała chyba z Lutrem do Berlina. Czy ktoś wie co się z nią potem stało?

  OdpowiedzUsuń
 5. zdaje się że to demo to jednak 80 rok bo pod koniec jego właśnie główni bohaterowi emigrowali do Berlina a potem przynajmniej Luter do Amsterdamu.
  Co się z Polą stało to nie wiem, o Pyzie pisali że mieszkała w Berlinie na skłotach, miała jakieś problemy, nie wiadomo w sumie co stało się dalej z nią...

  OdpowiedzUsuń
 6. You wouldn't happen to speak english do you? I would really like to know what the text is saying. I've been trying google translation, but that pretty much suck!

  OdpowiedzUsuń
 7. Skleroza podobno nie boli...

  http://uploader.pl/pl/file/229345/Papier-bia--ych-wulkan--w-rar.html

  pozdrawiam!
  Bro

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolega mi powiedział, że Luter zmarł na raka mózgu. Też bym chciał się dowiedzieć co sie dzieje z pozostałymi - z Różą, z Gośką (Pyzą). Bywałem na ich próbach i w ogóle znaliśmy się. Link Bro nieczynny. Znalazłęm za to coś takiego:
  http://zinelibrary.pl/index.php?view=category&id=55:papier-biaych-wulkanow-&option=com_content&Itemid=16

  pozdrawiam
  Kuba

  OdpowiedzUsuń