niedziela, 7 marca 2010

PO PROSTU Ta pani z sokiem, ten pan bez

Jeden z niewielu zespołów na polskiej niezależnej scenie, grający nieprzerwanie od polowy lat 80-tych i to w prawie niezmienionym składzie. Od początku gra szybkiego, melodyjnego 77 punka o charakterystycznym brzmieniu (sami nazywają swą muzykę „Krystalicznym Punk Rockiem”). Jednak tym, co zdecydowanie wyróżnia ten zespół, są teksty tworzone przez ekscentrycznego wokalistę grupy - Szczepana Szpradę - pierwszego w Polsce posiadacza irokeza w poprzek głowy (tak zwana fryzura na lwa) i punkowej skóry z napisem „KOMBI”. Szczepan to przede wszystkim autor charakterystycznych dadaistyczno - durnych tekstów.

Mają one formę językowych eksperymentów z gramatyką i słowotwórstwem; są komentarzem codziennego życia mieszkańców miasta. Zespół grał m.in. w Jarocinie ‘86, Poza Kontrola ‘86 i w ramach Nowej Sceny ‘87/’88… Trzykrotnie supportował U.K. SUBS. Trudno chyba o bardziej kliniczny przykład punka ‘77 w polskim wykonaniu.

Trójmiejskie Po Prostu to zespół nie tylko zasłużony stażem, podążający swoją własną drogą, ale też bodaj jedyny na polskiej scenie punk zespół konsekwentnie posługujący się absuradalno – kabaretowym imagem.

Nagrania koncertowe od Andrzeja Getki, fotka z Poza Kontroli 86 Mirka Makowskiego, info o grupie z netu i tyle. U denatki znaleziono kał...

*****

Po Prostu - II Nowa Scena Sopot'86
rapidshare

8 komentarzy:

 1. umarlem ze smiechu jak zobaczylem gostka na malej w bialej dermie ,napisy kretka swiecowa ,typu kajagoogoo,plakietki modern taking dzwony ... wszyscy mysleli ze jakas wies przyjechalo ..dopiero pozniej okazalo sie na duzej scenie ze to szczepan ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Odniosłem to samo wrażenie w tym samym roku w Jarocinie . Ubaw po szyje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Andrzej!

  OdpowiedzUsuń
 4. o wreszcie nagranie dobrej jakości z kasety:) ma ktoś może lepszy skan okładki?

  OdpowiedzUsuń
 5. jest już lepszy skan okładki, dzięki Bro

  OdpowiedzUsuń