czwartek, 25 marca 2010

DEZERTER Kto wyznacza mody, kto wami steruje..

Dezerter - część trzecia
Poniżej skan z 20 numeru Maximum Rock'n'roll grudzień 84

DEZERTER Jarocin 1987.
_ CHCIELIBYŚMY POWITAĆ WAS PO TAK DŁUGIEJ PRZERWIE, KTÓRA ZAPEWNE WSZYSTKIM CIĄŻYŁA, A NAJBARDZIEJ NAM NA SERCU.ŻEBY TYLKO NIE SPADŁ DESZCZ.
- AAA ! JESTEŚCIE WSPANIALI ! ROCKOWO JEST, ROCKOWO - JAK W KAŻDYM JAROCINIE, DOBRZE JEST, CHA,CHA !
- A CZY WY MOGLIBYŚCIE COŚ POWIEDZIEĆ?
- OTO PRAWDZIWY OBRAZ POLSKIEJ SCENY ROCKOWEJ, TAK TO MOI MILI WYGLĄDA.SPÓJRZCIE TO JEST WŁAŚNIE SCENA ROCKOWA, TAKIE MIEJSCE GDZIE ZBIERA SIĘ TYLE TYSIĘCY LUDZI... I STOJĄ, I MY TEŻ STOIMY.STÓJMY ! ! ! STÓJMY DALEJ ! ! ! STANIE KIERUJE NAS DO NIEBA, TAM WYSOKO...TERAZ CZAS NA PIOSENKĘ O POKOJU, STARY TEMAT TEKSTÓW ROCKOWYCH, BEZPIECZNY I DOBRY.POSŁUCHAJMY GO W NOWYM UJĘCIU.
- TEMPO TEGO KONCERTU MUSI BYĆ SPOKOJNE BY NIE PODBURZYĆ TŁUMU.MUSICIE O TYM PAMIĘTAĆ ! ! !


Nagrania by Peter S & Zwanzig

*****

Dezerter - Róbrege 88
rapidshare

Dezerter - Rock w Opolu 1986
rapidshare

Dezerter - Ostrów Wielkopolski 1985
rapidshare

Dezerter - Live Jelenia Góra 1987
rapidshare14 komentarzy:

 1. O niezły wybór, szkoda że na rapidzie i muszę długo czekać na ściągnięcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za udostępnienie nagrań - trafiłem na bloga zupełnie przypadkiem - i powiem jedno - jest świetny - dzięki za "ocalanie od zapomnienia" - pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Rockowo jest, rockowo... Strasznie mnie wqrwiały te ich gadki w Jarocinie 87, było to tak jakby chcieli powiedzieć publiczności że nią gardzą i są ponad tym zgromadzonym "motłochem". Ale nie musieli tam wtedy grać jak nie chcieli, nikt ich do tego nie zmuszał. Żenujący był ten występ.

  OdpowiedzUsuń
 4. to prawda, dla mnie to nic innego niz belkot.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko wina kobiet. Chcieli sie popisać przed swoimi ciziami dowcipem, a wyszło jak wyszło czyli zupełnie nie smiesznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trochę sarkazmu nie zaszkodzi. Nie każdy musi się zachowywać jakby srał pomnikami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nagranie z Rock Opola na pewno pochodzi z 85 a nie z 86 ?

  OdpowiedzUsuń
 8. cholera moja młodość!! thx za tego bloga chyba wreszcie zamontuję głośniki w kompie, mogę podlinkować tego bloga w swoim? no i wreszcie znalazłem ręce do góry za to podwójne thx

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy, może i masz racje, oprócz Dezertera grali tam T.Love, Piersi i coś tam jeszcze ale nie pamiętam. Teraz tak jarzę że było to przed maturą i jechałem do kumpla niby się uczyć.Rok 1986.

  OdpowiedzUsuń
 10. No to Jelenią Górę trzeba również zweryfikowac.Jeśli Opole to 86, to Jelenia może być raczej 87. Opole to był jakoś chyba między 3 a 9 maja. Jarocin 87 (ktoś pisał) to pierwszy koncert bez Skandala więc Jelenia musiała być po Jarocinie.Na wszystkich tych koncertach byłem ale lata już się pierdolą.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zwanzig, wydaje mi się, że na koncercie w Jeleniej Górze grają na dwie gitary z Kwaskiem jako drugim gitarzystą, jeśli byłeś na tym koncercie i to potwierdzasz, to napewno jest to druga połowa 87, już po nagraniu pierwszej Kolaboracji, bo tylko wtedy przez pewnien czas grali w czwórkę, już bez Skandala ale z drugim gitarzystą.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiem czy Kwasek ale 2 gitary napewno.
  Sprawa się wyjaśniła można poprawić.
  Jelenia Góra Live 1987

  OdpowiedzUsuń
 13. czy nie byl to ten koncert w jeleniej gdzie w mdk-u pekly rury z woda ,chyba ze mi sie pieprzy ze swidnica chyba nawet mial kult zaczac grac ale tez przez mgle pamietam

  OdpowiedzUsuń
 14. Koncert z Opola, to jest koncert z Juwenalii, po tym koncercie między innymi Zygzak i Piżmak zostali aresztowani

  OdpowiedzUsuń