piątek, 2 kwietnia 2010

PROGRAM Moral Insanity

Progrram (wcześniej Program 3, Program) - to wrocławska grupa działająca na scenie alternatywnej już od połowy lat 80. Wywodziła się z punkowych korzeni, jednak wciąż ewoluując flirtem z kolejnymi gatunkami muzycznymi jak hard core czy free jazz i gitarowa awangarda.

To, co proponowali jest absolutnie bezkompromisowym zjawiskiem, wymykającym się wszelakim klasyfikacjom. W skład grupy wchodzili Kostas Georgakopulos - wokal, Wojtek Dobrowolski - gitara (niestety zmarł ostatnio), Tomek Gimbut - gitara, Andrzej Nawrocki - klawisze, Marcin Witkowski - perkusja.
Można dodać, że Kostas wcześniej śpiewał w innej wrocławskiej grupie punkowej Generator.
Poniżej kaseta Moral Insanity którą zgrał Zwanzig i żeby nie zginęła gdzieś tam to teraz tu. Co prawda już nie lata 80-te ale nie szkodzi. Skład nagrywający kasetę wyglądał następująco Grzegorz Kwiatkowski-perkusja, Sławek Celej-gitara, Wojtek Dobrowolski-gitara, Kostas Georgakopulos-voc, i Tomek Borkowski-bas.

*****

PROGRAM Moral Insanity
posłuchaj


23 komentarze:

 1. Do kompletu przydałaby się taśma 'No comment', zwłaszcza ze to jeszcze lata 80-te.

  OdpowiedzUsuń
 2. Artur, Wojtek Dobrowolski niestety zmarł w zeszłym miesiącu.

  Koniu

  OdpowiedzUsuń
 3. to smutna wiadomość, nie wiedziałem..
  kasete No comments miałem kiedyś

  OdpowiedzUsuń
 4. A to może przy okazji jak ktoś ma Generator w jakiejś przyzwoitej jakości? Bo ja mam demko ale taśma poniszczona i ledwie ze 3-4 kawałki dają się w całości odtworzyć chyba :/

  OdpowiedzUsuń
 5. A w Programie nie grał jeszcze czasem Sławek Celej z Sedesu? On to zainicjował, o ile wiem...

  Nikodem

  OdpowiedzUsuń
 6. Skład z tej kasety to:
  Kostas Georgakopulos-voc
  Tomek Borkowski-bas
  Grzesiek Kwiatkowski-perkusja
  Sławek Celej-gitara
  Wojtek Dobrowolski-gitara

  OdpowiedzUsuń
 7. mam generator to podrzuce potem arturrowi

  OdpowiedzUsuń
 8. O ile dobrze pamiętam Celej i Kajtek odeszli z Sedesu na przełomie 84/85 i dołączyli do Program 3 a Maju i Młody próbowali kontynuować Sedes ale im się to niepowiodło.

  Koniu

  OdpowiedzUsuń
 9. drugi Generator był z Łodzi, Grzesiek który masz? ja mam jeden numer tylko ale w dobrej jakości

  OdpowiedzUsuń
 10. sorki że tak z innej mańki szukam nagrań z kasety róbrege chyba 88 jest to składak z takimi zespołami jak karcer konwent a (wpadam do knajpy)dezerter armia (sędziowie).artrro czy znajdę je gdzieś u ciebie na blogu pod jakimś postem arek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta kaseta z Róbrege 88 to musi być niezły rarytas, skoro jest tam Konwent A który w 1988 już nie istaniał i na Róbrege nigdy nie grał...

  OdpowiedzUsuń
 12. hmm, pewnie chodzi o kasetę Garaż ale Armii tam nie było..

  OdpowiedzUsuń
 13. hmm tak tak miałem ja kiedyś zgraną z orginalnej ,lecz niestety ząb czasu ją zbyt mocno ugryzł jeśli chodzi o armię to mogłem pomylić się,aha i tym róbrege też(choć cały czas myślałem że to z tego koncertu tylko roku nie pamiętam)arek

  OdpowiedzUsuń
 14. ma ktoś może taką kasetę - kiedyś miałem ale zgubiłem, nie pamietam kto grał i co, ale jej szukam, chyba z Jarocina była; ach lata młodości mi sie przypomniały - teraz jestem ciulem ale kiedyś też byłem punkiem

  OdpowiedzUsuń
 15. ja tez szukam kasety, tylko nie wiem co to za kapela tam byla chyba to bylo z z rock arena wpoznaniu, moze z famy albo z robrege, ale nie pamietam tez z ktorego roku i co tam konkretniebylo czy jedna kapela czy wiecej,

  OdpowiedzUsuń
 16. A ja szukam takiej kasety na której był jakiś zespół z lat 80-tych tylko nie pamietam z którego roku dokładnie, ale jak ktoś ją ma to niech mi udostępni.

  OdpowiedzUsuń
 17. anonim, /ten ostatni/ chyba to mam co szukasz, chodzi Ci pewnie o te kapele co grala miedzy innym w tym klubie no wiesz ten co tego no... i ten ich najbardziej znany kawalek co grali tak ostro, ich ostatni koncert to byl chyba gzies w koncu lat 80 lub w pierwszej polowie lat 90,kazdym razie chetnie udostepnie.W razie co to daj znac tylko nie pamietam jaki mam mail.

  OdpowiedzUsuń
 18. Chyba mam te kapele, czy chodzi o te kapela co tam kiedys grala w tym klubie??Grali wtedy dosc ostro a ich najbardziej znany kawalek to ten no wiesz .Grali rzeczywiscie chyba w latach 80 a ich ostatni koncert byl pod koniec 80 roku lub w pierwszej polowie lat90,w kazdym razie moge Ci to udostepnic, tylko nie wiem jaki jest do mnie adres mailowy zebysmy sie mogli skontaktowac

  OdpowiedzUsuń
 19. te wszystkie nagrania są tu przecież, trzeba tylko zapłacić

  OdpowiedzUsuń
 20. o ku...wa sami experci pozdrawiam i mam was w d..,a kasety poważnie szukałem

  OdpowiedzUsuń
 21. a do kogo masz anonimie pretensje?? szukasz czegos sam nie wiesz co, to Ci ludzie odpowiedzieli na miare tego co napisales, i na dodatek jeszcze sie obrazasz.

  OdpowiedzUsuń
 22. Przez Jarocin przewinęło się kilka tysięcy zespołów i chyba nie ma na świecie takiego "experta", który potrafiłby odgadnąć o jaki zespół chodzi panu, który sam siebie nazwał ciulem.

  OdpowiedzUsuń
 23. pretensi nie mam do nikogo bo arturro mnie nakierował i już znalazłem co chciałem przy okazji bdzięki arturro

  OdpowiedzUsuń