wtorek, 20 kwietnia 2010

GENERATOR Wczoraj sąsiada zabili rakietą

Dzisiaj trochę nagrań wrocławskiego Generatora. Utwory z przełomu (chyba) 87/88 pochodzą ze splitu z Kasayą wydanego niegdyś przez Antenę Krzyku. Materiał ten do tej pory straszył gdzieś po necie w pseudo-odszumionej wersji do metalicznego efektu puszki. Do tego jeszcze do posłuchania jeden starszy numer koncertowy Generatora z bodajże 84 roku. W Generatorze na początku krótko śpiewał Kostas, który potem dołączył do grupy Program 3. Zespół tworzyli Wojtek Dobrowolski – gitara-vokal (RIP) główny pomysłodawca, Marek Dębny – bass, Jasiu Przystasz – perkusja. W nagraniach demo gościnnie uczestniczył Sławek Celej. Wojtek Dobrowolski również później dołączył do grupy Program.

*****

Generator - demo 87/88
mediafire

Generator - live 84
mediafire
15 komentarzy:

 1. Naprawdę z przyjemnością to odsłuchałem. O ile pamiętam coś z tamtych czasów, to coś nagrywali z automatem perkusyjnym. Czy to jednak akurat to demo było, nie potrafię już powiedzieć. Dzięki tak czy owak. Już się martwiłem, że jak mi padła ta moja taśma, to już więcej tego nie posłucham. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ...grzyby dobre są dla wszystkich ,dla wiewiórki i dla myszki, lubią ptaki ,lubią ssaki,a gdzie szukać mam największych Hiroszima ,Nagasaki...,taki oto tekst chodzi mi często po głowie .Czy wie ktoś kto to gra?! Dodam ,że musi to być dość stara kapela ArekL

  OdpowiedzUsuń
 3. Generator nagrał to demo chyba sporo wcześniej. Marczyński wydał to jako split z Kasayą w okolicach 88 roku ale nagrane zostało na bank wcześniej. W 88r Generator chyba już nie istaniał. Pytam bo nie jestem pewien.
  Koniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesli to Generator ze splitu z Kasaja to pytanie czy jest szansa na "Kasaje ze splitu z Generatorem"

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniu, miałem te nagrania zgrane od kumpla z kasety (nie wiem czy to był ten split czy oddzielne demo) w 89. Musiały być nagrywane dużo wcześniej, bo pamiętam jak ktoś mi mówił, że Generator miał jakieś problemy personalne ze składem i nie grają od dawna. Nie pamiętam po tylu latach szczegółów. Trzeba byłoby dotrzeć do samych muzyków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Arek, ten tekst o grzybach to Braku jest. looknij w post o Braku, tam jest do ściągnięcia paczka z ich utworami i ten też tam jest.
  aaaa.

  OdpowiedzUsuń
 7. jest szansa na kasaje tylko kaseta mi glowice brudzi generator sie udalo zgrac a z kasaja problem ale bedzie niebawem zapodam

  OdpowiedzUsuń
 8. aaaa dzięki ,choć wydawało mi się że to był kobiecy głos ,ale mogła to być taka kaseta z kolejną zgrywką, no cóż takie to były czasy ArekL

  OdpowiedzUsuń
 9. aaaa dzięki choć wydawało mi się że to kobiecy głos był ale mogła to być wina kasety i kolejnej jej zgrywki no cóż takie to były czasy ArekL

  OdpowiedzUsuń
 10. Wielkie dzięki! Wreszcie mam przyzwoitej jakości nagrania kapeli, w której grałem. Przy okazji parę słów wyjaśnienia:
  demo powstało faktycznie w okolicach 87/88 roku; w tym czasie graliśmy w składzie trzyosobowym: Wojtek na gitarze + śpiew (Kostasa już wtedy w Generatorze nie było), Jasiu na perkusji i ja na basie; słychać też gościnnie Sławka Celeja; o ile pamiętam nagrania odbyły się w studiu Akademii Rolniczej "Nad Odrą". Jakiś piec pożyczyliśmy wtedy od Lecha Janerki.

  Do Niko: faktycznie był przez jakiś czas skład z automatem perkusyjnym - Wojtek, ja i Arek - wydawca Anteny Krzyku. Nazwy nie pamiętam, ale były jakieś koncerty.

  Potem z automatem perkusyjnym graliśmy z Kostasem i drugim basem, na którym szył niejaki Kopi (potem czy nawet równocześnie w Programie). Powstały nawet nagrania studyjne (1992 rok) - mam kasetę, ale nie wiem, czy coś tam na niej jeszcze jest - nie mam jak tego zgrać.

  Przy okazji gratuluję strony - to prawdziwe wykopaliska, a ja czuję się jak archeolog :-)

  Pozdrawiam
  Miras

  OdpowiedzUsuń
 11. Arek z Anteny??? a na czym on grał?

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmmm, wpisałbym tu całą masę wspomnień... Tylko czy ktoś to przeczyta... ? Minęło wiele lat o d ostatnich wpisów... Ale dla mnie znalezienie tych nagrań (Janek perkusista mi o tym "doniósł") jest czymś niesamowitym. Nagrywaliśmy całość prawie 3 dni i noce.... Wszystko nam się psuło (włącznie z piecem L. Janerki, hihihi :)) i dlatego każdy utwór ma inne brzmienie. PRAWDA była chyba najlepiej ustawiona.... Bo była pierwsza..., a potem się zaczęło. Ale jakie to ma teraz znaczenie ? Chyba, że ktoś z Was chce wiedzieć jak to szło... Zwłaszcza że Wojtek już dawno nie żyje... ?
  Jeśli ktoś z Was chce, niech do mnie napisze: grzesiek@rovelove.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Pisz Grzesiu, pisz!
  Miras

  OdpowiedzUsuń
 14. Grzesiek wejdz na mail podeslalem Ci maly rodzynek. Mam w kolekcji nagrania z kasety zgloszeniowej do Jarocin 84. pozdr Andrzej

  OdpowiedzUsuń