niedziela, 11 kwietnia 2010

ENKLAWA Wiem, że wojny nie powstrzymam

O Enklawie pisaliśmy już rok temu, wtedy się dziwiłem, że nie ma chyba żadnych nagrań z konsoli z Jarocina. No cóż, okazuje się jednak że są, poniżej dwa numery z Jarocina 86 - Segregacja i 321158, może kiedyś znajdzie się reszta. To był bardzo ciekawy zespół straszący nas obozami koncentracyjnymi i Rudolfem Hessem, muzyczna mieszanka zimnego punka i nowej fali.*****

Enklawa - Jarocin 86
mediafire

16 komentarzy:

 1. Mam to z konsolety. Porównam jak coś to podeślę swoją kopię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zespół nazywał się po prostu Enklawa i oczywiście był z Ełku. W większości materiałów prasowych i prezentacjach radiowych z Jarocina obok nazwy zespołu podawano miasto z którego grupa była: Dezerter Warszawa, Bikini Toruń, Moskwa Łódź, Enklawa Ełk etc. Ktoś bodajże w RH zapowiadając ww nagrania zamiast powiedzieć Enklawa z Ełku powiedział Enklawa Ełk i tak poszło w świat, choć nazwa zespołu to ENKLAWA. Nic więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. koncert byl naprawde zajebisty lepszy moim zdaniem byl ten z 86 i caly miec z konsoli bylo by miec super

  OdpowiedzUsuń
 4. To dziwne, że nazwa Enklawa Ełk upowszechhniła się dopiero w 1986 r., a jednak występuje powszechnie w materiałach prasowych z 1985 r.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście zespół nazywał się ENKLAWA.Oto co udało mi się znaleść w moim archiwum:(z folderu zakupionego w Jarocinie85)Zgłosiło się 436 zespołów,na dwóch scenach wystąpiło131,publiczność wytypowała 10 zespołów:DZIECI kpt. KLOSSA,FATUM,ENKLAWA,IVO PARTIZAN,JOY BAND,KOSMETYKI MRS PINKI,ROKOSZ,SQUIER,TEST FOBII,VARIETE.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo możliwe, lecz w relacjach prasowych z tego festiwalu kilkakrotnie użyto nazwy dwuczłonowej. Można to sprawdzić googlując, w drukach jest to samo. Powodem było zapewne to, że nazwa miasta wydawała się naturalnym dopełnieniem słowa enklawa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Prowadziłem również zapiski własne.Oto co zanotowałem pod datą 31.07.86.:ABSURD,ALTER EGO,PROGRAM3,KRÓLOWA NIE ŻYJE(RĘCE DO GÓRY),MIRAGE,CZTERECZ KOPNIĘTYCH I FRED,MIKROFONY KANIONY,SZKLANY MARKIZ,FORT BS,WOYZECK,ZOILUS,PRA DATA,1984,DNA,SZTYWNY PAL AZJI,IVO PARTIZAN,KOSMETYKI MRS PINKI,ENKLAWA(jako 18 zespół),VARIETE,KULT,KOMANDAREK,DUDEK.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cenna informacja! A byłes może w Jarocinie w 84 lub 85?

  OdpowiedzUsuń
 9. W 85 byłeś, jak piszesz. Masz podobne notatki własne?

  OdpowiedzUsuń
 10. No i na koniec dodam że udało mi się ustalić,że w dniu 1.08.1986 na małej scenie zaraz po zespole NATASHA wystąpił zespół LALKI KALIGULI i w tym samym dniu na dużej scenie po zespole KOBRANOCKA zagrały RÓŻE EUROPY,czyli jakby to ująć : dla każdego coś miłego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sorry Sympatyk zła data mi się napisała folder pochodzi z 1986r.,ale są tam wymienine wszystkie zespoły nagrodzone lub wyróżnione od 1980roku.Nie stety w 85 i 84 nie byłem (mamusia nie puściła he,he...)

  OdpowiedzUsuń
 12. Byłbym zdziwiony, gdyby przy ówczesnej technologii druku przed końcem festiwalu zdołano przygotować folder z wykazem laureatów.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba odbity na powielaczu pod czujnym okiem.

  OdpowiedzUsuń
 14. w 1985 w Remoncie na Poza Kontrolą grały zespoły Fidel Castro i Ręce do Góry. Ma ktoś może te nagrania w archiwum? Ozłocę :) Kontakt: nia@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Fidel Kastro z Zambrowa.
  Wlasnie widzialem CD z nagraniem z tego koncertu. Jesli sie nie myle to Jacek z ZXRX maczal palce w tym projekcie

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem płyty Enklawy Ełk to własnie wyszła. Więcej informacji na http://skafala.pl/enklawa-elk albo na biuro@skafala.pl

  OdpowiedzUsuń