wtorek, 4 maja 2010

KONWENT A W imieniu prawa aresztujemy was

Konwent A zespół punkrockowy. Powstał w Gdańsku w 1983 roku. W 1986 roku zespół występował na festiwalu w Jarocinie. Do końca działalności w roku 1987 miał niezmieniony skład:
* Żaneta Mikulska - śpiew, * Robert "Parocz" Paczkowski - śpiew, gitara, * Waldemar "Waldi" Maj - bas, * Jarosław "Pierzak" Kowalski - perkusja. Konwent A był w tamtym czasie praktycznie jedyną - lub jedną z nielicznych - punkową grupą ze śpiewająca dziewczyną. Do posłuchania - dzięki Andrzej G. - koncert ze szczecińskiego Pinokia z 86 roku. Poniżej dzięki uprzejmości Żanety dwa zdjęcia z tego koncertu.


*****

Konwent A - Live Szczecin 86
mediafire
20 komentarzy:

 1. wielkie brawa za przypomnienie tej kapeli !!!
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "praktycznie jedyna punkowa grupa ze śpiewająca dziewczyną" - no, była jeszcze Kontrola W (później Kosmetyki), Zbombardowana Laleczka i pewnie kilka innych mniej znanych też by się znalazło. Ale fakt faktem, punk czy w ogóle rock nie jest domeną kobiet.

  OdpowiedzUsuń
 3. to było celowo napisane żebyście pogrzebali w kasetach i przysłali nagrania tych pozostałych

  OdpowiedzUsuń
 4. teksty nadal aktualne... fajna muzyka, szkoda, że nikt nie wydał oficjalnie tego koncertu w przyzwoitej jakości... wokalistka miała fajny bardzo kobiecy głos bez jakichś zbędnych póz na ostrą babkę. Nawet nazwę mają bardzo wymowną :D . Jak dla mnie mogliby reaktywować się, ich koncerty to byłaby pewnie niezła zabawa....

  "Wszystkie święta świętowałem
  Na pochody uczęszczałem
  Nigdy głowy nie chyliłem
  Swoim bliskim źle życzyłem
  Proszę księdza
  Każdy dziennik oglądałem
  Sam siebie oszukiwałem"

  tą piosenkę powinna usłyszeć większość naszego społeczeństwa. Pozdr. dla muzyków, jeśli to czytają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wizjonerski tekst. Chyba chodzi o niezłomnych bojowników o 'wolność' pokroju kandydatów do tronu w pałacu prezydenckim.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja powiedziałbym, że pokazujący, że większych zmian mentalnych w Polsce nie było. Konwent A mógłby i dziś grać te utwory bez żadnego przypału i osądów, że grzebią się w przeszłości. Zresztą nawet sam zamysł nazwy zespołu nie zdeaktualizował się pomimo, że minęło prawie 30 lat.

  OdpowiedzUsuń
 7. 90% polskich tekstów punkowych z lat 80tych można grać i dziś, nic nie straciły ze swojej aktualności, świat jak był popierdzielony tak jest, tylko mordy przy korycie się zmieniają a i to nie zawsze. Tylko czterdziestoletna młodzież to teraz my.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super fotki, pierwszy raz je widziałem. Mam rozumieć, ze jesteś w kontakcie z Żanetą. Z tego, co mi wiadomo od około 20 lat Żaneta przebywa w Amsterdamie, tzn tam mieszka. Można zajrzeć na naszaklasa.pl i zobaczyć Jej aktualne zdjęcie, (nb. świetnie się trzyma). Jeżeli jesteś z nią w kontakcie, to może uda Ci się cos jeszcze od Niej wyciągnąć. Pamiętam kiedyś w Radiu Nieprzemakalnych Chełstowski puszczał kilka numerów Konwentu z jakiegoś koncertu, na pewno była tam "Knajpa" - pamięta to ktoś, może ma nagranka?

  I jeszcze pytanie: czy aby na pewno Konwent A grał w Jarocinie 2 razy? Ja wiem o roku 1986, nic mi nie wiadomo o występie rok wcześniej.
  Dzięki & pozdr

  OdpowiedzUsuń
 9. No właśnie o ile KONTROLI W. coś tam w necie w jako takiej jakości pare numerów idzie znaleść to ZBOMBARDOWANEJ LALECZKI jak na lekarstwo oprócz oczywiście sztandarowego numeru Dzieci umierają pierwsze,a szkoda...

  OdpowiedzUsuń
 10. No bo w Jarocinie 85 Konwentu nie było, kolega Arturro poszedł na łatwiznę i przepisał notkę z jakiejś innej strony ale wolno Mu, to nie wikipedia, zaglądają tu ci którzy wiedzą co wiedzą i wierzą w co wierzą, takie foux pas jest dozwolone pod warunkiem że nie pisze tego "muzyk" który wysłanie kasety zgłoszeniowej na ten Fest uważa po latach za występ.

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie może ktoś ma coś Kontroli W.? Poza sesją z Radia Łódź z 1982 i Jarocina bodajże 1983 (na ogół bardzo licha jakość) nic innego nie uświadczysz. A zespół grał przecież dwa razy w Jarocinie ('82/'83) na Rockowisku '82 w Łodzi i na Rock Arena '83 w Poznaniu. Może ktoś coś ma. Wiem, że te nagrania z Rockowiska są w archiwum Radia Łódź i już byłem kilka lat bliski ich wyciągnięcia ale niestety redaktor, który publicznie na antenie radiowej zobowiązał się do ich udostępniania po pewnym czasie wymówił się brakiem czasu. Szkoda wielka....

  OdpowiedzUsuń
 12. dobra, jak czasem zrobię jakieś błędy w biografiach to dawajcie cynk, nie jestem bezbłędny haha, co do Żanety to po prostu przysłała kiedyś te kilka zdjęć, wymieniliśmy parę maili i tyle, ona sama szuka studyjnych nagrań Konwentu więc na jakieś rarytasy lepiej nie liczcie, standard że muzycy nie mają swoich starych nagrań

  OdpowiedzUsuń
 13. Konwent był także filmowany - cały festiwal "Nowa Scena" był regularnie filmowany.

  OdpowiedzUsuń
 14. Te kawałki z koncertu szczecińskiego swego czasu w radiowym Garażu prezentował Dzidek Jodko, może warto do niego dotrzeć?

  OdpowiedzUsuń
 15. Konwent w sumie OK, ale w Gdańsku zawsze większym poważaniem cieszyło się Po Prostu a wcześniej DDT (szczególnie wśród tzw. praworęcznej części młodzieży hłe hłe).

  OdpowiedzUsuń
 16. Chyba ciut za dużo tych praworęcznych było w Gdańsku dlatego zespoły z trójmiasta takie jakieś lekko w tyle za tymi leworęcznymi bardziej na południe naszego kraju. Widać praworęczność nie sprawdza sie w muzyce, hłe hłe

  OdpowiedzUsuń
 17. Mógłby ktoś wydać te 4 kawałki ("Knajpa", "Proszę księdza", "Kim jest" i "Wśród nocnej ciszy"), które nagrali gdańskim SPR - w sumie niezły rarytas byłby. Nawet na "7.

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak tylko gdzie szukać "czwórki" Konwentu??

  OdpowiedzUsuń
 19. Z tego co Ja się orientuje wokalsitka zajmuje się min filmami dokumentalnymi (w planach był film o polskim okręcie podwodnym ORP Orzeł) A co do klimatów w 3 Mieście zawsze były lepsze niż ta cała masa pajaców od machania czerwonymi flagami,walka o prawa chomików. Zresztą która kapela w latach 80-tych kochał czerwonch? To że teraz mamy pełno pajaców któe łykaja mode z zachodu na jakieś brednie o bohaterskim Che wujku Józefie to tylko świadczy o tych kapelach i ludziach którzy robią na tym kase

  PS Pięknie na tych fotkach ;D
  PS2 I sierpem i młotem czerwoną hołote

  OdpowiedzUsuń
 20. odnowi ktoś link? bardzo prosze.

  OdpowiedzUsuń