wtorek, 15 czerwca 2010

REJESTRACJA Dlaczego brakuje im odwagi?

W pierwszym okresie istnienia Rejestracji na gitarze grał Zbyszek Cołbecki, który niedługo potem założył Bikini. Z nim to właśnie zespół został "zauważony" na II Festiwalu Nowej Fali w Toruniu w 81 roku. Do posłuchania poniżej ten koncert lecz jakość nagrań jest archiwalna ale da się słuchać. Na początku 82 roku Cołbeckiego zastępuje Murek, zespół zmienia oblicze muzyczne na bardziej ostro-punkowe. Z tego okresu pochodzą nagrania z kasety demo na Jarocin 82, podejrzewam że wersja to niepełna jest, dosztukowałem dwa numery z archiwum od Andrzeja Getki. Oprócz tych archiwalii jeszcze koncert z późniejszych reaktywacji zespołu od Petera S czyli Live Kraków 2000.


8 komentarzy:

 1. W jakim składzie grała ta Rejestracja w 2000 r.? Kto konkretnie grał wtedy na basie i gitarze?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to kto grał na gitarze? Seweryn Krajewski, przecież wyraźnie słychać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak tak na bank Seweryn poznaję te charakterystyczne brzmienie gitary .Te same co na płycie "Strofki na gitare".

  OdpowiedzUsuń
 4. Rejestracja 2000 to Gelo, Murek, Siatka i Piotr Warszewski "Warszawa" na basie. Poprzedni basiści - Sawana i Kulka punkują juz na innym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten koncert live Kraków 2000 to ten sam, co potem wyszedł w 2001 na CD?

  OdpowiedzUsuń
 6. na płycie wyszedł koncert z Torunia 15.01.2000 z Od Nowy, Kobra na gitarze drugiej tam grał

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla tych co znają realia życia w Polsce lat 80tych z seriali Stanisława Barei polecam dokument o Grzegorzu "GALEO" Sakerskim. Tak różowo to w cale nie było,sam zanim uporałem się z tematem "wojsko" musiałem przebrnąć przez 15(słownie piętnaście) komisji wojskowych.No i można lepiej zrozumieć dlaczego w tekstach śpiewanych przez Rejestracje tak dużo mówi się w temacie "militarnym".http://www.youtube.com/watch?v=Iszed1PBwsc

  OdpowiedzUsuń
 8. http://www.youtube.com/watch?v=Iszed1PBwsc

  OdpowiedzUsuń