wtorek, 22 lutego 2011

SKANDAL Cenzura głupców ciagle jest

Wrocławska grupa SKANDAL powstała jesienią 80 roku pod nazwą Czkawka by po paru miesiącach zmienić ją właśnie na Skandal. Pierwszy skład zespołu tworzyli Piotr "Bobas" Błaszczyk - voc, Dariusz "Firer" Kieda - bass, "Domingo" - git, "Zderzak" - bębny. Pierwszy występ Skandalu to Rock Meeting na Wyspie Słodowej 8 maja 1982 roku. Podczas tej imprezy "Bobas" zszokował publiczność atakiem padaczki na scenie. Oprócz Skandalu wystąpiły wtedy także Sedes, Anti, A.U.S., Detonator, Śniadanie Mistrzów i Bunt z Wałbrzycha.

W tym samym roku Skandal zagrał też na Muzycznym Starcie w Parku Południowym, gdzie miał jak i parę innych zespołów problemy z cenzurą. Zespół początkowo miał próby w sali MPK, jednak po wprowadzeniu stanu wojennego MPK zostało zmilitaryzowane i Skandal został wyrzucony. Kapela zaczęła zdobywać renomę wśród wrocławskich punków grając koncerty, które ze względu na trudne czasy nie były za częste. Przez grupę przewinęli się także: Olaf, Nobis, Adaś, Rebus, Bigos i Manelarz. Kapela też jakiś czas potem przestała istnieć.

Wiele lat później, w połowie lat 90-tych, Bobas razem ze swoim przyjacielem Norbasem z Bladych Loków stworzyli nowy materiał oparty o teksty byłego lidera Skandalu. Niestety w 98 roku Bobas zginął śmiercią samobójczą.

Jeżeli chodzi o prezentowane poniżej utwory, to raczej nie pochodzą z lat 80-tych lecz być może to jest fragment nowego materiału z Norbasem....


*****

Bobas/Skandal - próba
mediafire9 komentarzy:

 1. ,,Oprócz Sedesu wystąpiły wtedy także Sedes...,,

  OdpowiedzUsuń
 2. też to zauważyłem :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny klimacik ,mnie tam się podoba szkoda że nie ma więcej materiału.(Anonimowy jeden i dwa nie myli się tylko ten co nic nie robi:"Oprócz Skandala wystąpiły wtedy także Sedes..." tak powinno zaczynać się to zdanie, Prezes też ma prawo się pomylić he he ).

  OdpowiedzUsuń
 4. No dobra Sedes ,Detonator i Bunt(późniejszy)Defekt Mózgu to wiadomo ,a te Anti, A.U.S.i Śniadanie Mistrzów to ktoś coś wie na temat tych kapel?

  OdpowiedzUsuń
 5. Detonator to ten wrocławski, bo ten "bardziej znany" Detonator to chyba z Łodzi...

  może przy wielkanocy coś mi wpadnie ale....nie łobiecuje

  OdpowiedzUsuń
 6. No tak ten z Łodzi to :DETONATOR
  posiada w swoim dorobku wyroznienie za wystep w II Przegladzie Lodzkich Grup Rockowych “Rockowisko ‘81”. Byl to debiut zespolu. Graja muzyke nowofalowa, z wyraznymi wplywami punk-rocka. Grupe tworza: Andrzej Marciniak – spiew, Marek Kalin – gitara basowa, spiew, Pawel Gumola – gitara i Dariusz Wdowiak – perkusja, spiew. Dzialaja przy DDK “Lutnia” w Lodzi.
  KONTAKT: Marek Kalin, (...) Lodz. Jeden numer nawet w sieci krąży "Mamo mamo kup mi czołg..." a tego to rzeczywiście nie znaju...łale poczkam może jedok wpadnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Anti to była kapela z Brodwayu. śp Sołtys grał na garach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kieda miał ksywę "firer", nie fider.

  OdpowiedzUsuń