czwartek, 30 września 2010

ABSURD Bez nadziei mija dzień za dniem

ABSURD to kontynuacja Śmierci Klinicznej, jego twórcą był Darek Dusza, on też nadawał charakter i kierował poczynaniami grupy. Zagrali między innymi w Jarocinie 86, na Przeglądzie Muzyki Nowej i Odjazdowej "Akant 86", na Famie w Świnoujściu...

Pozostawili po sobie tylko jeden singiel i trochę nagrań koncertowych m.in. dwa na składankowej kasecie "Garaż". Mimo to byli ciekawą kapelą grającą punka na swój dziwny i oryginalny sposób. Występowali w składzie: Lumpaj - śpiew, Marlena - bębny, Adam - bas i Chudy - gitara.

Absurd - fot. M.Makowski


*****

ABSURD - Archiwum
mediafire
8 komentarzy:

 1. Dzidek z Jimmy Jazz zapowiadał wydanie płyty Absurdu ale na zapowiedziach się skończyło. Lepiej wydawać jakieś współczesne gówno które gra dla siebie i kumpli z osiedla, eh co za czasy. A niektórzy tutaj mówią że dopiero teraz nastał dobry czas dla punk-rocka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też liczyłem na ten CD ale pewnie się nie doczekamy. Wydawcy wolą istniejące zespoły bo na koncercie zawsze da się sprzedać kilka sztuk płyty pijanej publice, jak zespoł nie gra to się nie sprzeda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla jasności, to nie moje "Archiwum" tylko kolegi 'Bunta', i wg. Jego zestawu tracklista wygląda tak:
  1-2 : singiel Tonpress 1987
  3- : FAMA 85 (kasetowa składanka)
  4-5: Szczecin 86 (kaseta "Garaż")
  6-14: Katowice, Odjazdy 86 (kaseta "Zima")
  15-20: Gwarek, Gliwice 86 (oficjalnie niepublikowane)
  21-22: Róbrege 85 (wersja z kasety ABKiSz ZSP)

  Peter S

  OdpowiedzUsuń
 4. Ci goście ze Studenckiego Ośrodka Nagrań i Dokumentacji Dźwiękowej ABKiSz ZSP teraz kariery w PiS-ie robią. Ohyda przez duże O.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziwna sprawa... w 1986 byłem w Akancie na tym Festiwalu, cały czas (2 dni) - nagrywałem wtedy WSZYSTKO z konsolety akustyka (stamtąd pochodzą np. nagrania Nowego Horyzontu, patrz Youtube). Pamiętam doskonale tamtą atmosferę, 1 Milion Bułgarów i kilka innych zespołów...(nagrania niestety przepadły). Ale ABSURDU na tej imprezie nie pamiętam. Pamiętam za to, że nagrałem ICH w Jarocinie. Szukałem go wieeele lat... i? To nagranie jakimś cudem jednak nie przepadło:
  http://www.youtube.com/watch?v=7T0SxQjPx7Q
  - polecam je Waszej uwadze... :)
  Pzdr! "Rycerz"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absurd grał - właśnie zgrałem ten koncert na kompa ;-)

   Usuń
 6. Hmm, nikt nie twierdził że te nagrania pochodzą z imprezy pt. Odjazdy. Tak został opisany CDR "wyprodukowany" kiedyć przez kol. Bunta z grupy ulicznicznych opryszków. Ja tego nie potwierdzę, i nie zaprzeczę bo mnie tam nie było, natomiast dam sobie wszystkie trzy ręce uciąć, że nagrania Absurdu z Róbrege i Jarocina są i dobrze się mają. Rockendrolek też.

  OdpowiedzUsuń
 7. ktos ma moze nagrania z Festiwalu Muzyki Nowej i Odjazdowej Akant 1987? jesli tak, pliss o kontakt: mediama@op.pl

  OdpowiedzUsuń