sobota, 11 września 2010

RĘCE DO GÓRY, KOSMETYKI MRS. PINKI, BIELIZNA - III Zlot Młodych Miłośników Rock'n'Rolla Gdynia 87

W latach 1986-1989 odbyło się w Trójmieście osiem festiwali „Nowa Scena”, dających możliwości prezentacji niezależnych kapel zarówno z Trójmiasta, jak również z kraju i z zagranicy – tej ‘zblokowanej’ po wschodniej, jak i zachodniej stronie ‘berlińskiego muru’. Zimowe edycje Nowej Sceny odbywały się w Gdyni, w hali Zakładowego Domu Kultury Morskiego Portu Handlowego, lub Domu Kultury „Kolejarz” natomiast letnie festiwale miały miejsce w Sopocie, w nieistniejącym już Teatrze Letnim oraz Operze Letniej. W lutym 87 wystąpiły między innymi Ręce Do Góry, Kosmetyki Mrs. Pinki i Bielizna. Właśnie fragmenty koncertów tych zespołów poniżej. Dzięki Andrzej.

Zespół Bielizna powstał w roku 1984 jako BIELIZNA GÖRINGA - chociaż pierwszy koncert zagrali pod nazwą Matka Foluche. Założycielami zespołu byli dwaj znajomi z Politechniki Gdańskiej – Jarosław Janiszewski oraz Jarosław Figura. Zespół jest zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej.

*****

Ręce Do Góry - Gdynia 87
mediafire

Kosmetyki Mrs. Pinki - Gdynia 87
mediafire

Bielizna - Gdynia 87
mediafire

3 komentarze:

 1. Ten czwarty nieznany utwór Kosmetyków to "Nowa metoda" a piąty to "Pieśń podniebna".

  Nie ma za co.
  Brzydki.

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki za notkę i za bloga w ogóle!

  OdpowiedzUsuń
 3. na ktoryms z tych zlotow [na tym na ktorym gral tez dom dziecka]wystepowal zespol boykott lub boikot-nie jestem pewien pisowni.czy ktos cos o tym zespole slyszal lub posiada nagrania?

  OdpowiedzUsuń