niedziela, 26 września 2010

TOXYNA A kiedy będę stary to opowiem dzieciom swym....

...że analfabeci rządzili krajem tym. TOXYNA to kapela punkowa z Zawiercia powstała w 1987 roku. Pierwszy koncert zagrali w "Pałacyku" w Zawierciu (zaproszeni przez "KATAR"). W latach 1989 / 90 nagrali pierwszy materiał w radiu studenckim "Pryzmaty" w Częstochowie. W 1990 roku pierwszy poważny koncert: Jarocin, mała scena. Dwa lata później częstochowska "FALA" wydaje nagrany materiał pod tytułem "Demo 1987/90". Rok 1994 to nagranie kolejnego materiału w Krakowskim studiu Edwarda Sosulskiego. Rok później katowicka firma "STUFF" wydaje nagrany materiał pod tytułem "W oczekiwaniu na raj". W 1996 roku nagrywają trzeci materiał w czeskim Cieszynie (materiał został potraktowany jako demo, niepublikowany dotąd) . W latach 1998 / 99 z powodów osobistych zespół zawiesza działalność na bliżej nieokreślony czas.

W 2001 roku TOXYNA reaktywuje się i gra przez jakiś czas. Początkowo grali muzykę punk połączoną czasami z nową falą. Wokalista Witek w między czasie miał także swój solowy projekt. Z czasem zespół ewoluował w stronę metalu i rockowych brzmień.


*****

TOXYNA - Demo 1987/90
mediafire


5 komentarzy:

 1. Firma "Fala" nie była z Częstochowy...;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. choolera, chyba z Krakowa nie? poprawiajcie poprawiajcie, nikt nie jest nieomylny he

  OdpowiedzUsuń
 3. Niby z Krakowa choć adres był na Stronie Ślaskie.

  OdpowiedzUsuń
 4. dokładnie
  57-550 STRONIE ŚLĄSKIE
  ul. Świerczewskiego 11/3

  OdpowiedzUsuń
 5. Do klubu "Pałacyk" nie zaprosił Toxyny żaden Katar (był w Zawierciu taki zespół grający pop) ale Grupa Poetycka Szalej, która tam się zbierała

  OdpowiedzUsuń