wtorek, 7 września 2010

PLUTON EGZEKUCYJNY Próba

Pluton Egzekucyjny to kolejna kapela z Wrocławia o której zapewne niewielu słyszało. Nagrania, w co mi się nie chce wierzyć, pochodzą podobno z 80 roku. Na perkusji grał Masakra, który trochę później bębnił w innej, już bardziej znanej wrocławskiej kapeli nowofalowej She's Dead. Swoją drogą również w Legnicy pod koniec lat osiemdziesiątych istniała kapela Pluton Egzekucyjny ale to zupełnie inna historia.

*****

Pluton Egzekucyjny - próba 80 (?)
mediafire

She's Dead - studio 93
mediafire

8 komentarzy:

 1. Jak dla mnie rewelacja, ale też mi się nie chce wierzyć że to 80 rok.Mógłby ktoś to zweryfikować? Może jakiś wrocławiak?

  OdpowiedzUsuń
 2. wydaje mi się że słyszę tam dźwięki z parapetu "Casio". To na pewno nie jest z 1980 roku. MOże 1990? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W 1990 to już grało She's Dead. "Casio" to to też nie jest. Wiem bo miałem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W Bytomiu też był Pluton Egzekucyjny, w 1984 roku. Członkowie zespołu mieli po 13-14 lat, a jedyny publiczny występ zaliczyli podczas przeglądu OMPP w Bytomiu u boku ABADDONu. Po występie Wydział Kultury KM PZPR rozesłał do wszystkich domów kultury pismo z zakazem udostępniania im sali na próby, dlatego w kolejnych latach zespół grał w Bytomiu pod nazwą AUTOPSJA. W późniejszych latach członkowie grupy zasilali takie formacje mniej lub jeszcze mniej znane jak SKRĘT KISZEK, WYDZIAŁ KULTURY, MASAKRA KISZONYCH OGÓRKÓW i MELODIA. Wbrew pozorom trzy ostatnie zespoły nie były punkowe. W ostatniej grali też członkowie punkowego REKRUTa grającego w Jarocinie 1984, ale akurat nie ta część, z której powstał ZOILUS.... Basista bytomskiego PLUTONU jest wziętym realizatorem telewizyjnym w Wawie, gitarzysta i wokalista moim prawnikiem, perkusista ma firmę remontową (właśnie zrobił remont mej mamie, a jego szwagier bębni w ARKAPARKu), a drugi gitarzysta niestety właśnie umiera na raka...

  OdpowiedzUsuń
 5. pluton e byla tez taka kapela zdaje sie w malborku na poczatku lat 90tych

  OdpowiedzUsuń
 6. w Krakowie też był kolejny pluton, pamiętam z koncertu

  OdpowiedzUsuń
 7. dziekuję za wzmiankę i zamieszczenie nagrań she's dead, juz myslałem, że wszyscy o nas zapomnieli. Te dwa numery, których można tutaj posluchać zostały nagrane w studiu akademckiego radia wrocław na pl.Grunwaldzkim w składzie: Mariusz Wójcik - "Masakra" - bębny i wokal, Marek Tymiński - Marihuan (obecne Latające Odchody) - bas, Paweł Rawa - klawisze i ja Hubert Dziubich - gitary, jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji polecam się huberek1@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Też pamiętam taką kapelę PLUTON E. Nie wiem skąd byli, ale byłem na ich trzech koncertach w Toruniu w roku 1989 (4 marca, 21 kwietnia i 22 września), a więc pewnie byli gdzieś z okolicy. Wszystkie koncerty miały miejsce w takim niewielkim klubie osiedlowym AGORA. Za pierwszym razem grali obok nich: LAF 3 KOSMOS, GONZALES BLUES BAND, WIOSNA, BRYGIDA, OXI i YOSSARIAN (wstęp 500 zł), za drugim: ŚWIERZB, RÓŻANIEC, LAMPEGO STRASSE, ETA, i WIOSNA (wstęp 400 zł), z trzecim PROWOKATOR i AYATHONE (600 zł). AYATHONE - można znaleźć w sieci, fantastyczna kapela, trochę w stylu VARIETE. Do dziś szukam jakiejkolwiek onformacji o LAF 3 KOSMOS (tak mam zapisane, może chodziło o LOVE) - chyba pierwsza kapela reggae w Toruniu. Wszelki słuch o nich zaginął. Może ktoś coś wie?

  OdpowiedzUsuń