środa, 6 października 2010

KANADA Głosuj, módl się, wierz, umieraj...

KANADA była zespołem punk z Mikołowa na Śląsku. Nie zagrała zbyt wielu koncertów, z ważniejszych można wymienić w Wodzisławiu na ''Salonie Odrzuconych" czy w Katowicach z Ulicą. Występowali w składzie Korek (Arek) - gitara, vocal, Kasia - siostra Korka na vocalu, Model - perkusja, Leo - bass (wcześniej w Garaż w Leeds). Na gruzach KANADY powstała założona przez Korka grupa BUTTERFLIES, która wydała kasetę we Flabby Records. Korek również wydawał zine'a HC/Punk "Penis Underground". Dzięki za pomoc wszelaką ( Peki i Don*Pedro ) w tym temacie.
*****

KANADA - Live Wodzisław Śl. 89
mediafire

KANADA - demo
mediafire
12 komentarzy:

 1. pamietam dostalem ta kasete od starego kumpla mikolaja! zajebisty zespol dobra muza i teksty.. polecam wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny zespół, naprawdę miło ich wspominam, miałem kilka skopiowanych kawałków, fajnie to znowu posłuchać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jak piszesz stalin zespół godny polecenia.No i jeszcze jedna myśl nasuwa mi się na myśl: Mikołaj urodził się 1800 lat temu to i nie ma się co dziwić ,że stary jest...i wszyscy jak jeden jesteśmy jego kumplami ,choć powiem szczerze mi takiego prezentu nie podarował jak Tobie.

  OdpowiedzUsuń
 4. he he!!! nie pisalem od starego kumpla mikolaja bo to byl taki koles z prabut ktory swego czasu mial dozo dobrej muzyki i jezdzilem do niego po kasety ktore porzyczalem na tydzien lub dwa zgrywalem powrot po nastepne kasety ah co za czasy. pozdrawiam cie miki za zajawke muzyka i wprowadzenie w temat!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak mówi stare przysłowie pszczół:Lepiej żartować niż chorować...he,he.

  OdpowiedzUsuń
 6. To właśnie dzięki Kanadzie i ich kawałkowi Apatia bez zmrużenia oka kupiłem longa Political Asylum i nie żałuję ;).Jeszcze raz dzięki za przpomnienie tej kapelki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kanada jest naprawdę dobra. Slucham nieraz sobie...

  OdpowiedzUsuń
 8. A mnie się to kompletnie nie podoba. Takie pseudointelektualne smuty, takich zespołów było pełno w każdym betonowym mieście, różniły się tylko stopniem umiejętności muzycznych przy czym poprzeczka nigdy nie była ustawiona wysoko.

  OdpowiedzUsuń
 9. umiejetnosci muzycznych szukasz w punk roku?? zapomnialej tylko dodac ze kiepsko nagrane i nic nie slychac

  OdpowiedzUsuń
 10. Nagrane nad wyraz dobrze więc i słychać dobrze, stąd moja powyższa refleksja.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dwa lata temu Korek reaktywował Butterflies - zagrali jeden koncert i widać było powera, jednak no na tym koncercie się skończyło... Niebawem będę się widział z Korkiem, także postaram się dowiedzieć czegoś ciekawego co by uzupełnić info o tej legendzie mikołowskiej ;)

  ikar

  OdpowiedzUsuń
 12. kłania się wydawca koncertowej kasety: poszukuję namiarów na korka w celu re-edycji na bardziej godnym nośniku ;) będę wdzięczny za każdą pomoc!

  OdpowiedzUsuń