wtorek, 19 października 2010

SHE'S DEAD Ona nie żyje

Zespół powstał w 1988 roku we Wrocławiu z połączenia Harki Noego z częścią Plutonu Egzekucyjnego. Pierwszy skład to:
Mariusz Szmeichel – bas, voc., Hubert Dziubich – git, voc, Paweł Rawa – keyb, Mariusz Wójcik – perk. Muzyka i teksty oscylowały pomiędzy nowofalowym klimatem a melancholijnym brzmieniem z orientalnymi odniesieniami do twórczości Cure, Joy Division i innych.
Dzięki pozyskaniu do współpracy Łukasza Wojtowicza, który zajął się organizacją koncertów, She’s Dead stało się znane w środowisku wrocławskiej sceny niezależnej.
Zespół chętnie koncertował, między innymi z Latającymi Odchodami z Wrocławia. Do niezapomnianych występów zaliczyć można koncert w Klubie Związków Twórczych w Rynku lub na Wybryku czy klubach studenckich.
Po odejściu wokalisty i basisty zmieniona została nieco stylistyka grupy. W 1993 roku w studiu akademickiego Radia Wrocław nagrano 2 utwory Tajemnice Miasta i Czarne Flagi, w następującym składzie: Marek Tymiński bas, Hubert Dziubich – git, voc, Paweł Rawa – keyb, Mariusz Wójcik – perk. voc, (można odsłuchać je przy pierwszej wzmiance na blogu).
Muzycy aktywnie angażowali się również w inne projekty – Total Reagge Faza Max (TRFM), Latające Odchody, Aggafari – wydawnictwo Jah Gift, WaW.
Następnym etapem były kolejne zmiany kadrowe basistą został Dariusz Nocoń a gardła użyczał Paweł Mikosza. Nieobecność klawiszy rekompensowana była przez gitarzystę Alka Wojtasia. W tym składzie powstało wiele ciekawych kompozycji, które właśnie dzisiaj do posłuchania.
Obecnie działalność jest zawieszona z nadzieją na wielki powrót…

Dzięki Hubert za nagrania i historię kapeli, miejmy nadzieję, że znajdą się jakieś fotki i starsze nagrania.

*****

SHE'S DEAD - nagrania
rapidshare
mediafire


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz