niedziela, 7 czerwca 2009

TRANS Maszyny praca wre

Dwa utwory z 1982 roku całkowicie żeńskiej formacji TRANS. W sumie to nic nie potrafię powiedzieć o tym zespole, dziewczyny były podobno z Łodzi a nagrania pochodzą chyba z Rockowiska 82. Niestety potem ślad zaginął po zespole.

Ponieważ w komentarzach często udziela się paru expertów muzycznych od tamtych czasów to może rzucą trochę światła na zespół.

*****

Trans - live 82 Rockowisko
download

7 komentarzy:

 1. Łódzie "Rockowisko" odbywające się w latach 1980-1986 to był taki lokalny Jarocin. Festiwal był podzielony na dwie części. Pierwszą był Przegląd Łódzkich Grup Rockowych, który odbywał się w Centrum Kultury Włókniarzy „Dąbrowa”. Z zakwalifikowanych zespołów jurorzy wybierali laureata, a nagrodą był występ w koncercie głównym, który odbywał się w łódzkiej Hali Sportowej, gdzie grały zaproszone tuzy ówczesnej sceny rockowej, czyli powszechnie znani i lubiani.
  W tamtych czasach istniało wiele efemerycznych grup, które pojawiały się na moment i zaraz znikały, dla wielu lokalnych zespołów występ w amatorskiej części Rockowiska często był pierwszym i zarazem ostanim wystepem w ich 'karierze'.
  TRANS to taka właśnie efemeryczna formacja o której trudno coś więcej powiedzieć, poza tym, że zagrali raz na Rockowisku i słuch o nich zaginął. Pewne jest jedno - z pochodzącą z Poznania Zbombardowaną Laleczką te kobietki nie miały nic wspólnego.

  Peter S

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki za info

  jakby panie z Transu przypadkiem się znalazły na tej stronie to może pare słów od siebie..

  OdpowiedzUsuń
 3. jesienią 82 Kaczkowski puścił nagranie zespołu Armia właśnie z Rockowiska. tak tak, to nie jest jakaś super oryginalna nazwa dla zespołu. w każdym razie piosenka mi się podobała, hard rok taki, "kiedy miałeś tyle lat co my, chciałeś zawojować świat"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wlasciwa nazwa tego zespolu to "Armia Zet" nie majacego nic wspolnego z powstala w 1984 roku grupa punk-rockowa o nazwie "Armia"

   Usuń
  2. Sprostowanie:
   1.Pierwotna nazwa zespołu to "Armia Zbawienia"
   2.Później skrócona do "Armia Z."
   3.A na przeglądzie Rockowisko1982 występował już jako "Armia" , aż do końca swych dni i faktycznie nie miał nic wspólnego z powstałą w 1984 r grupą.

   Usuń
 4. dzień dobry. TRANS nie był "całkowicie żeńską kapelą". to mit. cząsto powtarzany, bo niby skąd brać wiedzę, jeśli jej nie ma... były w skałdzie dwie kobiety i tyle

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy nazwy tego zespołu nie pisało się z "ss" na końcu, czyli Transs ? Bo tak coś mi się obiło ale nie jestem pewien.

  OdpowiedzUsuń