środa, 10 czerwca 2009

ZACZAROWANY OŁÓWEK Zapraszamy was do tańca

ZACZAROWANY OŁÓWEK powstał w lipcu 1986 roku w Stalowej Woli. Do 1990 roku zespół odbywał próby w piwnicach legendarnego Hotklubu (dzisiaj budynki KUL-u :) a następnie w prywatnych salach prób.
Premierowy, sceniczny set miał miejsce jesienią 1987 roku w rzeszowskim klubie „Pod Palmą” przed koncertem zespołu KULT. Zespół chętnie koncertował także w towarzystwie zespołów: Róże Europy, TZN Xenna, Program 3, Pancerne Rowery, Chłopcy z Placu Broni, Blockheads&Rockers, Stan Zvezda…

Zespół okazjonalnie odbywał również prywatne koncerty dla grona przyjaciół (głównie podczas alternatywnych sesji artystycznych głównie z udziałem Kaina Maya. W trakcie jednej z takich zamkniętych sesji, która miała miejsce w sali gimnastycznej liceum ogólnokształcącego, rozwścieczona grupa fanów zespołu na skutek niemożliwości wejścia na koncert zdemolowała zabezpieczenia oraz wybiła wszystkie szyby.
Zespół brał udział w festiwalach: TGB Rock, Jarocin’88, Poza Kontrolą’88 oraz w Zadymie’88. Występował także jako support podczas trasy koncertowej brytyjskiej formacji „Sleeping Dogs Wake”. Podczas festiwalu Jarocin’89 wieczorno-nocne „performance” muzyków nieomal nie doprowadziły do usunięcia z grona wykonawców. Po odbyciu wyznaczonej przez organizatorów kary (posprzątaniu hallu głównego i wejścia do Jarocińskiego Domu Kultury) zespół warunkowo dopuszczono do udziału, jednak bez możliwości koncertu na „Dużej Scenie”.

Zespół koncertował także na Litwie, Łotwie oraz Estonii. Po koncercie w Rydze w akcie beznamiętnej (prawdopodobnie ideologicznej) dywersji spalony został autobus, którym zespół podróżował. Razem z autobusem spłonęła znaczna część sprzętu muzycznego i koncertowego, co doprowadziło do zerwania trasy. Po serii przesłuchań przez radziecką milicję oraz służby bezpieczeństwa zespół z nakazem milczenia po dwóch tygodniach wrócił do kraju.

Oficjalnym powodem zawieszenia działalności w 1994 roku był wyjazd wokalisty oraz leadera zespołu poza granicę kraju. Na początku 2000 roku zespół powrócił do prób, które odbywały się z przerwami w sali „MIMOFON Records” na warszawskiej Sadybie. W tym czasie powstał materiał na płytę, ale jak dotąd nie doczekał się on studyjnej realizacji.


Utwory pochodzą z zarejestrowanej nielegalnie sesji nagraniowej, która odbyła z w nocy z 25 na 26 maja 1989 roku w składzie:
Rafał Maciąg - Voix, Liriques, Musique
Andrzej Mordasewicz - Guitars
Gielareck - Bass, TR 909
Beata Buschke - Analogs, Background vocals
Artur Kwiatkowski - Drums
Piotr Szczepański - Bass (live)

dzięki Rafał

*****

zaczarowany ołówek - uber die liebe
download


zaczarowany ołówek - demo 88
download16 komentarzy:

 1. Świetny zespół! Miałem właśnie to demo kiedyś na taśmie i teraz na cd-rce, więc nie ściągam, ale innym naprawdę polecam!

  OdpowiedzUsuń
 2. miałem demo na kasecie jakieś 10 lat temu więc na 100% ściągnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm, tylko dlaczego ktoś raz na zdjęciu zrobił mi irokeza a na następnym jestem łysy....
  Szczypior

  OdpowiedzUsuń
 4. no ciekawe pytanie? może to gra świateł?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam oryginały tych zdjęć....

  OdpowiedzUsuń
 6. one właśnie w takiej wersji są w necie np. na last.fm
  ktoś sie pobawił...

  OdpowiedzUsuń
 7. Super. Szukałem tego już od kilku lat. Wielkie dzięki. Za każdym razem jak słucham ma ciarki ....moja osiemnastka to ta muzyka!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym moją osiemnastkę też wspominać z taką muzyką ale niestety... komercyjne g*wno zawładneło światem...

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety jest blad bo napisane jest ze grali z tzn xenna a pierwszy wystep to jesien 87 roku a xenna rozpadla sie przeciez 15 maja 87 wiec jak to mozliwe? w dodatku xenna po drugiej reaktywacji juz w rzeszowie nie zagrala

  OdpowiedzUsuń
 10. Na końcu tekstu jest napisane że utwory powstały "w nocy z 25 na 26 maja 1989" ...więc to nie jest "demo 88" a ewentualnie demo 89 :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. http://www.youtube.com/watch?v=s6tPiCixgb0
  A tu można przesłuchać ich koncertu

  OdpowiedzUsuń
 12. Jest szansa na reupload, zwłaszcza materiału Demo 88?
  Byłbym bardzo wdzięczny!

  OdpowiedzUsuń
 13. wspaniałe nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwa :) pozdrawiam wszystkich współfanów - gil

  OdpowiedzUsuń
 14. Mozna prosic o nowe linki?
  Please........

  OdpowiedzUsuń