sobota, 19 września 2009

ZAKON ŻEBRZĄCYCH Flaga czerwona jak krew polskich robotników, których zabiła ludowa milicja

Zakon Żebrzących rozpoczął działalność w 1986 r. w Gryfowie Śląskim / mała miejscowość położona na trasie Zgorzelec - Jelenia Góra /. Pierwszy skład to: Amper - git-voc, Blacky - git, Pendzel - bass, Juzef - voc, Szunio - gary.

Mocny wpływ na muzykę Zakonu miały kapele spod znaku hc/punk/oi / Blitz, Peter and the Test Tube Babies, Subhumans, D.O.A. Conflict, Crass... /. W 1988 występują w Jarocinie w nowym składzie : Stempel zastępuje Blackyego a Bossman Juzefa. W tym tez składzie nagrywają swoje pierwsze i jedyne demo "A.L.F." Był to czas kiedy zespół był w 100% vegetariański i angażował się w akcje na rzecz zwierząt / pikiety, akcje propagujące wegetarianizm ale także akcje bezpośrednie /. W 1989 zespół rozstaje się z Bossmanem a w 1990 z Amperem - głównym kompozytorem i tekściarzem.

W nowym składzie : Stempel - git-voc. Woynar - git-voc. Pendzel - bass, Szunio - gary Zakon istnieje do 1991 roku i definitywnie zaprzestaje działalności muzycznej. Rok 1998 to wznowienie działalności, ze starego składu pozostaje Stempel i Szunio a dołączają do nich : Piwko - git-voc i Mokry - bass.

Głównym celem było zagranie kilku koncertów i nagranie materiału. Do swojego repertuaru zespół dołączył kilka kawałków zespołu Acerbus Artifex / w którym grali : Amper, Mokry, Szunio, Myrek, Jsiol i Alicja /. Niestety nie udało się doprowadzić tych planów do końca - Zakon nigdy nie wszedł do studia...

Zapadła decyzja o rozwiązaniu zespołu. Na koncercie Rock Andrzejki '99 w Krzewiu Wielkim występują po raz ostatni.

*****

Zakon Żebrzących - Zgorzelec 23.04.88
download

Zakon Żebrzących - A.L.F. '88
download

Zakon Żebrzących - Zakon Żebrzących demo pośmiertne
download


5 komentarzy:

 1. Widzę, Arturro że wykorzystałeś mój skan w tym poście :) Przy okazji mam pytanie czy jest to ta wersja ALF,którą swego czasu puściłem do netu czy jakaś inna?
  Pozdrawiam,
  Browar

  ps. zapraszam do naszego forumowego archiwum,
  może coś się przyda
  http://www.conservativepunk.net/forum/viewforum.php?f=63 oraz http://www.conservativepunk.net/forum/viewforum.php?f=56

  Aktualnie jestem w trakcie aktualizowania spisu swoich nagrań - Polska/zagranica jeśli jesteś zainteresowany to daj znać,kiedy skończe to Ci podeśle.

  OdpowiedzUsuń
 2. skan być może nie wiem
  co do ALF to były dwie wersje, jedna badziewna a druga lepsza i to jest ta właśnie
  pozdro

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam posłuchać zespołu w którym gra teraz Szunio i Mokry - Amanita Muscaria oraz zespołu CIERPKI w którym gra cały skład Amanity + inny wokalista i grają piosenki zakonu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszkam nie dalego gryfowa i mam stycznosc poniewaz jestem muzykiem i gram z przyjaciółmi zespołu gram z woynarem grałem raz z amperem i wiem jak sie zespół rozpadł : GRali ostatni koncert i pędzel z woynarem sie tak najebali ze ledwo stali i wchodząna scene pędzel odwrotnei bas załorzył i wali w pudło nawet nie gra i drze sie do akustykó zeby go podgłosnili prawie sie wywala i szunio sschodzi z perkusji wywala pędzla i woynara na pysk i mówi do mikrofonu oficialnei zakon żebrzących przestaje istnieć / to moje info pozbierane od przyjaciół zespołu mam nadzieje ze komus pomogłem :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego co pamiętam to zakon jeszcze grał w 92 tylko , że bez szunia a go zastępował taki koleś co grał dwie centrale

  OdpowiedzUsuń