sobota, 23 maja 2009

RED STAR Nienawidzę ludzi którzy poszli w pochodzie

Artykuł z 7 numeru fanzimu QQRYQ z 87 r.
autorstwa Christova, który opisuje początki zespołu
RED STAR i ONE MILLION BULGARIANS w których sam się udzielał.

Jesienią 1982 r. powołano do życia grupę, która jako pierwsza w Rzeszowie zaczęła uprawiać muzykę określaną przez znawców jako punk. Po kilku debiutanckich koncertach odchodzi od IZBY LORDÓW jej dotychczasowy lider Dziubek(gitara,vocal).
Następuje chwilowe załamanie, zmiana nazwy na CRVENA ZVEZDA, oraz przegrupowanie - Lucek z git.basowej na wokal, Długi Teddy przejmuje samodzielnie gitarę, na basie gra Christov Morduchajev, a na bębnach kapral Franz. W tym składzie CRVENA ZVEZDA usiłuje wystąpić w Jarocinie w 1984r. co udaje jej się tylko częściowo ku żalowi wielu załóg, które nawiedzały ów zakątek naszego kraju. Ostatni koncert CRVENA ZVEZDA oddała na okolicznościowym przeglądzie rockowym z okazji zakończenia zbiorów chmielu w Krasnym Stawie. 22.10.84r. Długi udaje się na przymusowy obóz sprawnościowo-wypoczynkowy, połączony ze szkoleniem politycznym w miejscowości Modlin-Twierdza. Jednak ze względu na zły stan zdrowia opuszcza go pod koniec kwietnia 85r. W czasie tego odpoczynku pisze nowy program dla RED STAR. Po powrocie do rodzinnego grodu Długi i dwóch nowych ludzi, którzy dołączyli w międzyczasie wypełniając brakujące luki: Nuniek Jed Lang na bębnach, oraz Mafioso Czifo Don Pietro Vallachi na gitarze (obydwaj wcześniej występowali w kilku progresywnych grupach rzeszowskich).

Trwają próby nowego programu borykając się z tysiącami problemów znaną wszystkim którzy usiłują grać podobną muzykę. Już jako RED STAR ujawniają się na przeglądzie POZA KONTROLĄ w RIVIERZE. Tak wyglądała historia RED STAR do RÓBREGE 85, gdzie graliśmy na imprezie towarzyszącej Domu Kultury na Łowickiej, wraz z grupami PROCESSS i STAN ZVEZDA. W międzyczasie (sierpień 85r.) zaczęliśmy w trójkę bez mojego brata (vocal RED STAR - Długi Teedy) ONE MILLION BULGARIANS. Zagraliśmy w klubie studenckim PLUS, ale później musieliśmy stamtąd wypierdalać, bo graliśmy za głośno. Przeszliśmy dwie ulice dalej do DEDALA. Klub ten nazywany DEAD ALL CLUB, lub ALL DEAD CLUB. Chyba jest to jasne!. Pierwszy koncert BUŁGARÓW był w styczniu 86 r.-Kraków, klub PRZEWIĄZKA razem z 1984 i HIENĄ. Póżniej zagraliśmy jako RED STAR jak był come back KSU (10.05.86 r.). Następnie RED STAR i O.M.B. był na FAMIE\'86 w Świnoujściu, piękny wykon na sraczu razem z TOTARTEM (Pawełek pokazał dupę), po 15 minutach wyłączono prąd. Potem był Jarocin (RED STAR, O.M.B.). Graliśmy na POZA KONTROLĄ i RÓBREGE z Bułgarami. Potem z FUNKING IDIOTS w Rzeszowie i Stalowej Woli (przeklęte miasto, w którym zapłaciliśmy kolegium 36 tyś. zł).18.10.86r. w klubie O TO CHODZI zagrały kapele WAŃKA WSTAŃKA AND LUDOJADY (BUFET-voc., najgrubszy facet w Rzeszowie) RED STAR i ARMIA było OK.
Christov.

p.s.
dzięki za nagrania


*****

RED STAR Live 86
download7 komentarzy:

 1. Koncert "Na sraczu" podczas FAMY'86 mam na video. Niestety odtwarzacz szwankuje :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepaszam, cy można prosić o udostępnienie nagrań Live '86. Niestety program nie może znaleźć tych nagrań. Pliz.
  p

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy można wrzucić ten plik na odsiebie itp serwery poniewaz ten obecny chyba jest z jakims bledem.Pozdrawiam i dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 4. odsiebie jest juz zamknięte, jeżeli jest jakiś błąd sprawdzę to po nowym roku, teraz nie mam takich mozliwości, być może trzeba ściągnąć powtórnie

  OdpowiedzUsuń
 5. http://redstar.cba.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. to jest koncert z Rzeszowa

  OdpowiedzUsuń