środa, 13 stycznia 2010

First Polish New Wave - Kołobrzeg 80

W dniach 8-10 sierpnia 1980 roku odbył się w Kołobrzegu I Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych „Nowej Fali” . Wystąpiły: Tilt, Kryzys Romansu, Fornit, Powerocks , Nocne Szczury, KSU, Deadlock, Kanał. Festiwal był organizowany przez SZSP.

Na koncercie została nagrana kaseta „First Polish New Wave” a także został nakręcony film z tego wydarzenia – nigdy nie mający oficjalnej premiery.

KSU okazało się sensacją festiwalu
- wywołując większy aplauz publiczności niż Deadlock i Tilt.

Rip kasety by Robak. Większość tych nagrań już była co prawda na blogu ale dla konserów tym razem pełna kaseta z utworami grup Tilt, KSU, Kanał, Kryzys, Deadlock i Powerocks.*****

First Polish New Wave - kaseta
mediafire


9 komentarzy:

 1. Gdyby ktoś się zastanawiał czym jest niepodpisany kawałek KSU z Kołobrzegu, to odpowiadam: "Do The Do" angielskiej grupy A Certain Ratio z 1979. Melodię basu KSU odegrali na saksofonie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Grupę A Certain Ratio usłyszałem pierwszy raz chyba w 1982 r. (Płytkę podrzucił Kazik - chyba)Ten niepodpisany kawałek to późniejsza "Kambodża" własny kawałek ksu. Zupełny zbieg okoliczności brzmieniowej. Jak to w rocku bywa...Bohun

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co się stało z filmem? Jest szansa na jego odnalezienie? Może masz Bohun jakiś pomysł gdzie szukać?
   Blacha

   Usuń
  2. Nic się nie stało. Film, jest w posiadaniu Henryka Gajewskiego czyli reżysera i właściciela i nie ma żadnych szans na to, że to zostanie kiedykolwiek normalnie upublicznione. Nie wiem co by się musiało stać, ale jak na dzień dzisiejszy to są kategorie ScFi.

   Usuń
  3. Wróciłem tu przypadkowo i proszę - odpowiedź u samego źródła! :) Dziękuję za rozjaśnienie czym ten niepodpisany kawałek jest (czy też właściwie czym nie jest). Długo główkowałem z czym mi się to kojarzy, i wpadłem na Certain Ratio, założywszy że to też przeróbka. Jednak pudło.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. W którym roku można było stać się właścicielem tej kasety? Czy były to lata '80?

  Bo ostatnio na allegro widziałem wydanie z 1996 wydane przez "Modelarstwo w Krynicy Morskiej".
  Czy to było jedyne wydanie?

  OdpowiedzUsuń
 4. No widzę, że nie macie tutaj plakatu z festiwalu a ja mam, bo byłem współorganizatorem i grałem tam w Kanale.

  OdpowiedzUsuń
 5. To bardzo dobrze że takie osoby komentują ten blog jak pan wyżej który grał w kanale.

  OdpowiedzUsuń