środa, 6 stycznia 2010

KOMPANIA KARNA Pełzanie najlepszym sposobem jest poruszania

Zespół powstał w Bydgoszczy w marcu 1987r., kapelę wówczas tworzyło pięciu ludzi: Długi-voc, Bobik-git, Cymes-git, Soki-bas, Monter-dr. Pierwszy koncert dali w Solcu. W składzie tym działali krótko, bo do czerwca 87r., w tym miesiącu odchodzi Cymes. Grając we czterech zagrali kilkanaście koncertów m.in. Fala 88 w Lidzbarku Warmińskim.

W marcu 88 dochodzi Student-sax (zagrali z nim 5 koncertów). W 88r. pojawili się na festiwalu w Jarocinie zdobywając duże uznanie punkowej publiczności. Pierwsze dwie demówki to prosty punk, natomiast trzecia nagrana w 1989r. pokazała początki zmiany stylistycznej, która wkrótce zaowocowała zmianą nazwy. W lata 90-te Kompania Karna wkroczyła już jako Schizma.


Dyskografia:
„Kontrofensywa”(1987),
„Inwazja”(1988),
„Dlaczego tak wiele nienawiści”(1989)

Fotki ze strony Schizmy'90 na myspace.

*****

Kompania Karna - Dlaczego tak wiele nienawiści? 1989
download

Kompania Karna - Inwazja 1988
download

Kompania Karna - Regres
download


4 komentarze:

 1. chcialbym tylko dodac ,ze gdzies chyba pod koniec '87 chlopaki mieli problemy z ubecja czy tez z oficjalna cenzura odnosnie nazwy zespolu. tak wiec kilka koncertow (np.ten w DK''Modraczku''w Bydzi)odbylo sie pod nazwa REGRES ale zaraz padala nazwa wlasciwa czyli KK wiec smiechu bylo co nie miara. co wiecej, podczas pogo drewniany parkiet autentycznie lecial w drzazgi -tak bylo wybuchowo! ej...
  pozdro Lumbaj

  OdpowiedzUsuń
 2. super, wielkie dzieki

  OdpowiedzUsuń
 3. no to były czasy

  OdpowiedzUsuń
 4. O chłopakach powstał krótki film polecam:
  https://www.youtube.com/watch?v=NdT9DnPgWQw

  OdpowiedzUsuń